Klausyti gyvai

17:30 - 18:00

Savaitgalio promenada

Apie socialiai rizikingas situacijas žmonės galės pranešti specialiuoju telefonu

Vaikų neprižiūrintys, alkoholiu piktnaudžiaujantys Alytaus rajono gyventojai gali sulaukti netikėtų svečių – rajono meras Algirdas Vrubliauskas potvarkiu sudarė mobiliąsias darbo grupes spręsti vaiko ir asmens teisių apsaugos klausimus Alytaus rajone. Apie socialiai rizikingas situacijas žmonės galės pranešti specialiuoju telefonu.

Mero iniciatyva mobilios darbo grupės įsteigtos visose 11 seniūnijų, taip pat sudaryta viena centrinė. Į jas įtrauktas 71 asmuo: savivaldybės institucijų, įstaigų valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, valstybės politikai, kiti savivaldybės teritorijoje veikiantys ar gyvenantys asmenys ir visuomenės atstovai. Visi jie dirbs visuomeniniais pagrindais. Seniūnijų darbo grupių narių darbą kontroliuos seniūnijų centrinė mobilioji darbo grupė, kurios pirmininkas Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas.

Apie socialiai rizikingas situacijas žmonės galės pranešti specialiuoju telefonu
Apie socialiai rizikingas situacijas žmonės galės pranešti specialiuoju telefonu (FM99 nuotr.)

Apie pastebėtą ar įtariamą smurtą, vaikų, vienišų asmenų nepriežiūrą, alkoholio vartojimą ir kitus teisių pažeidimus mobiliosioms darbo grupėms žmonės galės pranešti visą parą veikiančiu anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8 648 33 888. Atsakingas specialistas apie gautą informaciją informuos seniūnijų mobiliųjų darbo grupių pirmininkus, kurie organizuos pagalbą arba esant būtinybei informuos policiją ar kitas institucijas.Mobiliosios darbo grupės taip pat prevenciškai lankys šeimas ir asmenis, kuriose gali būti pažeidžiamos vaiko ar asmens teisės, analizuos socialinę situaciją šeimose. Rizikos šeimos gali būti lankomos ir po darbo, savaitgaliais, švenčių dienomis.

Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas ragina gyventojus nelikti abejingus ir pranešti apie mažiausią įtarimą dėl vaikų saugumo, girtavimo, smurto. „Manau, kad visi – seniūnai, seniūnaičiai, bendruomenių pirmininkai, kaimynai – turėtume jautriau ir atsakingiausi domėtis, kas vyksta ne tik pas mus, bet ir šalia esančioje aplinkoje, nebūti abejingi, matydami skriaudžiamą ar neprižiūrimą vaiką, girtaujančius, smurtaujančius tėvus. Nes pasyvus požiūris šiandien gali turėti neatitaisomų pasekmių rytoj. Todėl Alytaus rajono savivaldybė ir aš darysime viską, kad vaikai augtų saugioje aplinkoje ir turėtų laimingą vaikystę“, – sako Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas.

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...