Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Apie sveikatą ir gyvenimą“ – saugaus elgesio vandenyje pamokose mokiniai mokomi gelbėti gyvybes

Kasmet Lietuvoje nuskęsta viena mokinių klasė

Šiltasis metų sezonas malonus tuo, kad laiką galima leisti mėgaujantis vandens teikiamais malonumais. Vanduo nuramina ir atpalaiduoja, o karštą vasaros dieną ir atvėsina. Lietuvoje oficialus maudymosi sezonas prasideda birželio 1 d.

Prieš prasidedant jam ugniagesiai gelbėtojai, pasitelkę Raudonojo kryžiaus specialistus, rengia jaunimui saugaus elgesio vandenyje pamokas, kuriose moko gelbėti skęstantįjį bei suteikti pirmąją pagalbą. Plačiau Vidos Ramanauskaitės reportaže:

 

Ugniagesiai gelbėtojai moko vaikus, kaip padėti skęstančiajam.
Ugniagesiai gelbėtojai moko vaikus, kaip padėti skęstančiajam.

Užsukome į Alytaus sporto ir rekreacijos centrą, kur vyko pamoka jaunimui. Alytaus apskrities PGV Operacinio vadovavimo skyriaus viršininkas Kęstutis Rydolis, naras Justinas Grudelis ir Raudonojo kryžiaus Alytaus skyriaus savanorė Inga Rakauskienė paskojo ir rodė kaip elgtis, jei pastebėjote skęstantį žmogų, kaip pačiam saugiai elgtis prie vandens ir vandenyje.

Higienos instituto Mirties priežasčių registro duomenimis, 2010–2013 m. nuskendo 1 196 Lietuvos žmonės, dėl skendimų mirė 78 nepilnamečiai. Tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų dažniausiai nuskęsta vaikinai ir vyrai. Lietuva nėra išimtis – pasaulyje taip pat dažniausiai nuskęsta vyrai.

saugaus elgesio vandenyje pamokos (7)

Nors ir nėra oficialios statistikos, tačiau manoma, kad didžiausias skendimų rizikos veiksnys yra alkoholio vartojimas prie vandens telkinių. Didelis pavojus nuskęsti gresia vaikams, nemokantiems plaukti, besimaudantiems be suaugusiųjų priežiūros, neleistinose vietose.  Pervertinę savo jėgas jie nuplaukia per toli, pavargsta ir pradeda skęsti.

saugaus elgesio vandenyje pamokos (5)

Būkime atsakingi – rūpinkimės ne tik savimi, bet ir artimaisiais!

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....