Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

Apleistų pastatų savininkams teks mokėti padidintus žemės vertės mokesčius

Apleistų sklypų ir pastatų savininkams – dar viena paskata susitvarkyti savo nekilnojamąjį turtą. Miesto taryba patvirtino naują tvarką, pagal kurią apleistų pastatų savininkams teks mokėti ir padidintus mokesčius nuo žemės vertės.

Siekiant, kad būtų sutvarkyti apleisti pastatai Alytuje, dar praėjusiais metais gegužės mėnesį miesto taryba patvirtino maksimalų – 3 proc. – mokesčio tarifą neprižiūrimiems, apleistiems pastatams. Į apleistų ir neprižiūrimų nekilnojamojo turto objektų sąrašą įtraukti viso miesto teritorijoje esantys pastatai (anksčiau į šį sąrašą nebuvo įtraukiamas Pramonės rajonas). Tačiau situacija iš esmės nepasikeitė ir dauguma pastatų – vaiduoklių “tebepuošia” įvairias miesto vietas. Šiuo metu asmenims, kurie neprižiūri savo nekilnojamojo turto, yra taikomas tik padidintas nekilnojamojo turto mokestis, kuris nepakankamai skatina savininkus tvarkytis – apleistų, neprižiūrėtų statinių vidutinė rinkos vertė, nuo kurios skaičiuojamas mokestis, yra maža, o nebaigtai statybai nekilnojamojo turto mokestis išvis negali būti taikomas.

Pasak savivaldybės direktoriaus pavaduotojos Vilijos Ramanauskienės, tokių sprendimų siekis – ne nubausti, bet paskatinti tvarkytis ir naudoti savo turtą. “Tarybai padidinus žemės mokesčio tarifą netvarkingiems sklypams, savininkai suskubo tvarkytis ir rezultatai išties džiuginantys, iš 228 apleistų sklypų, sutvarkyti buvo 199, tikimės, kad pagaliau ims tvarkytis ir laikantys nenaudojamus pastatus” – teigė V.Ramanauskienė.

2017 metai buvo pirmieji, kai netvarkingi žemės sklypai įtraukti į nenaudojamų žemės sklypų sąrašą, kurį gavusi Mokesčių inspekcija paskaičiavo maksimalų, net 5 kartus didesnį žemės mokesčio tarifą. Daug sklypų savininkų pasinaudojo savivaldybės suteiktu įspėjimo terminu ir savo sklypus susitvarkė – šienavo, kirto menkaverčius krūmus ir išvežė laužą bei šiukšles. Iš 228 į sąrašą įtrauktų sklypų neprižiūrimais liko tik 29. Šiais metais komisija taip pat stebės, ar sklypų savininkai laikosi bendrųjų tvarkos taisyklių, bei ar neatsirado naujų apleistų sklypų.

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...