Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

Aplinkosaugos inspektoriai dirbs ir švenčių dienomis

Aplinkos viceministras Linas Jonauskas teigia, kad šį šventinį savaitgalį gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai dirbs įprastiniu ritmu ir stebės ar nėra pažeidimų.

Š iuo metu leidžiama medžioti antramečius šernus ir vyresnius nei dvejų metų stirnų patinus, nėra specialių draudimų žvejybai, tačiau ir medžioklė, ir žvejyba gali būti vykdoma tik griežtai laikantis nustatytos tvarkos, nepažeidžiant medžioklės ir žvejybos taisyklių ir įsigijus reikalingus leidimus. Nesilaikantiems reikalavimų bus skiriamos baudos ir teks atlyginti už gamtai padarytą žalą.

Seimas yra priėmęs pataisą, kuri aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams suteikė įgaliojimus surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolą už miško paklotėje, pievoje, prie vandens telkinio ar neleistinoje saugomos teritorijos vietoje pastatytą automobilį, jei ir šalia nėra pažeidėjo.

Š venčių dienomis regionų aplinkos apsaugos departamentai organizuos budėjimą miškuose ir prie vandens telkinių. Aplinkos apsaugos pareigūnams ilgąjį savaitgalį talkins neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai.

Aplinkos ministerija tikisi ir visuomenės pagalbos drausminant pažeidėjus. Gyventojai kviečiami nelikti abejingais pastebėjus brakonierius ir apie juos nedelsiant pranešti to regiono, kuriame pamatė pažeidėjus, aplinkos apsaugos departamento pareigūnams. Alytaus regione apie pažeidimus galima pranešti šiais numeriais: 8 68676010; 8 68676009; 8 68660931; 8 68659494.

Apie neteisėtai sužvejotas žuvis, brakonieriavimą ir elgesį gamtoje kalbėjo Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius čŒeslovas Meržvinskas: klausyti.

——

kalbėk [email protected]

 

 

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...