Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Ar Daugams vertėtų suteikti kurortinės vietovės statusą?

Alytaus rajono savivaldybė siekia, kad Daugams būtų suteiktas kurortinės vietovės statusas. Atsižvelgiant į reikalavimus sukurta infrastruktūra: įrengti paplūdimiai, sporto aikštynai, bus tiesiami ir dviračių takai. 

Kurortinės vietovės statuso siekiama, nes ežerų apsuptuose Dauguose švarus oras, šalia nėra pramonės įmonių, yra nemažai rekreacinių vietų, irklavimo bazė, pėsčiųjų takai, paplūdimiai, vaikų žaidimo aikštelės, poilsiavietės, kaimo turizmo sodybos, vaizdingas kraštovaizdis bei Didžiulio ežeras. Daugams gavus kurortinės vietovės statusą, seniūnijos biudžetas kasmet pasipildytų daugiau nei 60 tūkst. eurų.

Evaldo Kamandulio nuotr.
Dauguose įrengti paplūdimiai, sporto aikštynai, bus tiesiami ir dviračių takai (Evaldo Kamandulio nuotr.)

Kaip sakė Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas: „labai geras susisiekimas. Už 20 kilometrų – Alytus, už beveik šimto kilometrų – Vilnius, geras kelias. Mes norim, kad čia būtų kuo daugiau atsinaujinančių energijos šaltinių. Tai yra ir saulės energetika, ir geoterminis šildymas“.

Evaldo Kamandulio nuotr.
Dauguose įrengti paplūdimiai, sporto aikštynai, bus tiesiami ir dviračių takai (Evaldo Kamandulio nuotr.)

Į Daugus turistus vilioja didelis ežeras, rami aplinka, daug gamtos. Yra galimybė plaukioti, žvejoti, vasarą yra pakankamai plaustų, motorinių valčių. Į miesto infrastruktūrą investuota apie 10 mln. eurų. Šiemet bus tiesiami dviračių takai, įrengtas nedidelis spa centras. Tam reiks dar maždaug 5 mln. eurų.

Evaldo Kamandulio nuotr.
Dauguose įrengti paplūdimiai, sporto aikštynai, bus tiesiami ir dviračių takai (Evaldo Kamandulio nuotr.)

Tačiau Daugams tapti kurortine vietove trugdo vienas iš vyriausybės patvirtintų specialiųjų reikalavimų, kad kurortinėje teritorijoje turi būti bent vienas iš gamtinių išteklių – mineraliniai vandenys ar gydomasis purvas, svarbūs ir kiti nauji reikalavimai. „Čia šitos teritorijos aprėpty yra Rimėnai, kur atlikus tyrimus nustatyta, kad galima būtų išgauti mineralinį vandenį. Kita vertus, reikalavimai dargi sugriežtėjo – turi būti įkurtas ir informacinis centras“, – sakė A. Vrubliauskas.

 

Kitos naujienos

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“

„Džiaugiamės, kad priėmėte, stengsimės, kad taptų tradicija ir nuteistiesiems pagal galimybes dalyvauti m...