Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Ar hemorojus gali „supiktybėti“?.. Apie proktologines ligas su Santaros specialistu

„Sveikatos kultūros“ laidoje pokalbis su Santaros klinikų gydytoju, pilvo chirurgu Simonu Ūseliu apie proktologines ligas ir kaip jų išvengti.

Proktologinės ligos – vienos iš ligų, kurios vadinamos civilizacijos ligomis, jų statistika auga ir dėl ilgėjančios gyvenimo trukmės bei gerėjančios diagnostikos. 

Simonas Ūselis

„Tų ligų yra keletas, jos pakankamai dažnos, tačiau, žinoma, dažnesnės yra nepiktybinės ligos. Kas antras gyventojas patiria tam tikrus proktologinių ligų simptomus per visą savo gyvenimą”, – proktologinių ligų dažnumą pristatė gydytojas. S.Ūselis pridėjo, kad viena iš dažniausių šio tipo ligų – hemorojus. 

Kreipimasis dėl proktologinių ligų kai kuriems žmonėms gali atrodyti gėdingas ar nepatogus, dėl to kartais kreipiamasi per vėlai.

„Žmonės reaguoja įvairiai, kraujo išsigąsta daug kas ir tada net ir naktį važiuoja į priėmimo skyrių. Kai kuriems tai neatrodo taip baisu, jie delsia ir nesikreipia, nes bijo. Kartais šių ligų simptomų žmonės pripažinti nenori”, – apie pacientus pasakojo proktologinių ligų specialistas. Pašnekovas pridėjo, kad geriausia yra savo simptomus stebėti, įsitikinti, kad jie kartojasi, pabandyti suprasti, su kuo jie yra susiję: maistu ar sunkiu fiziniu darbu. Jei problema išlieka, labai svarbu kreiptis į gydytoją.

Kadangi proktologinių ligų spektras yra labai platus, ir jas sukeliantys faktoriai gali būti labai įvairūs: hemorojui įtakos gali turėti genetika (silpnesnės kraujagyslių sienelės), antsvoris, sunkus fizinis darbas, sportas ir daugybė kitų išorinių faktorių. Tačiau daugumai ligų nemažai įtakos daro mityba.

Daugiau apie proktologines ligas klausykite FM99 pokalbyje su Santaros klinikų gydytoju, pilvo chirurgu Simonu Ūseliu.

Laidų ciklo „Sveikatos kultūra“ – radijo stotyje „FM99“ klausykite trečiadieniais 11:30 val., pakartojimo šeštadieniais 10:30 val.

Pasirūpink savo emocine sveikata, apsilankyk www.pagalbasau.lt

Rinkimės sveiką ir aktyvią gyvenseną!

Laidos kuriamos bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis.

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...