Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Ar nesergate širdies ir kraujagyslių ligomis pasitikrinkite nemokamai

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Alytaus miesto pirminės sveikatos priežiūros įstaigomis, nuo 2015 metų organizuoja nemokamą širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programą.

Širdies ir kraujagyslių ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvensena: nesveika mityba, rūkymu, sumažėjusiu fiziniu aktyvumu, antsvoriu bei negydomu padidėjusiu arteriniu kraujospūdžiu ar cukriniu diabetu. Visgi, daugelio širdies ir kraujagyslių ligų galima išvengti bei pailginti žmonių gyvenimą. Reikia surasti ligos prigimtį, nustatyti ją skatinančius rizikos veiksnius ir atkakliai su jais kovoti. Pokyčių pirmiausia turime norėti patys ir ryžtis keisti savo gyvenseną.

zmogaus sirdis
Širdies ir kraujagyslių ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvensena (nuotr. ekspress.com). 

Kaip teigė Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Rima Smolskytė, programos tikslas yra stiprinti širdies ir kraujagyslių ligomis sergančių asmenų sveikatą, supažindinti juos su širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniais, sveikos gyvensenos principais, išmokyti keisti gyvenseną, valdyti stresą, pasirinkti sveikatai palankią mitybą bei tinkamą fizinį aktyvumą. Ji  skirta 40-55 metų vyrams ir 50-65 metų moterims.

Programos metu jos dalyviai susitinka gydytoju kardiologu, dietologu, kineziterapeutu ir psichologu. Programos metu dalyviai bus supažindinami su:

•    ŠKL rizikos veiksniais, jų korekcijos ir prevencijos galimybėmis;

•    sveikos mitybos reikšme;

•    fizinio aktyvumo reikšme;

•    streso įtaka ŠKL – dalyviai bus supažindinami su streso valdymo metodikomis.

Norintys dalyvauti programoje turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, prie kurio rizikos grupės asmuo yra prisirašęs. Jis suteiks visą informaciją apie galimybę dalyvauti programoje. Programa trunka mėnesį laiko (2 kartai per savaitę), susitikimų pradžia 17:30 val. Daugiau informacijos: el. p. rima@alytausvsb.lt arba tel. (8 315) 516 53

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...