Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

ARATC patirtis pristatyta Armėnijos ministerijų ir savivaldybių atstovams

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

„Trūksta žodžių apsakyti tam, ką pas jus pamatėme. Sunku patikėti, kad mums pavyks padaryti kažką panašaus, bet labai gerai, kad galėjome savo akimis pamatyti, kas sukurta, kaip tai veikia ir iš pirmų lūpų išgirsti pasidalijimą gerąja patirtimi, kad galėtume planuoti, kokia linkme mums eiti, kokius žingsnius pirmiausia reikia daryti“, – sakė Armėnijos aplinkos viceministrė Anna Mazmanyan, susipažinusi su Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistema. 

„Svarbiausia – nebijoti. Darykite, kurkite. Mes prieš dvidešimt metų taip pat važiavome į gerokai toliau  atliekų tvarkymo srityje pažengusias šalis, žiūrėjome, mokėmės iš jų. Iš pradžių  atrodė, kad mums niekada nepavyks pasiekti tokio lygio, koks buvo ten. Bet pavyko!“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.

Ši sistema, jos raida bei šiandienos rezultatai buvo pristatyti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) technologijų parke apsilankiusiems Armėnijos Respublikos Aplinkos, Ekonomikos bei Teritorinio valdymo ir infrastruktūros ministerijų ir Jerevano savivaldybės atstovams. Svečiai domėjosi Alytaus patirtimi, kuriant ir administruojant regioninę atliekų tvarkymo sistemą.

Jis atsakė į svečių klausimus, pasidalijo įžvalgomis ir patirtimi – ARATC buvo pirmasis Lietuvoje įkurtas regioninis atliekų tvarkymo centras. Šiuo metu atliekos jame tvarkomos pažangiais, aplinkai saugiais būdais, naudojant modernią techniką, sukurta ir sėkmingai veikai antrinio daiktų panaudojimo sistema.   

Armėnijos delegacijos vizitas yra Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projekto „Tvaraus stiklo ir plastiko atliekų valdymo sistemos sukūrimas“ dalis. Projekto metu Lietuvos ekspertai parengė pasiūlymus Armėnijos teisinės sistemos reformai atliekų valdymo srityje ir depozito modeliui.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Kitos naujienos

Į pirmojo improvizuoto traukinio kupė, įsikūrusioje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje...

Alytaus policija informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus. Smurtautojai ir sukčiai siautėja, alytiš...

Alytaus miesto taryboje bręsta planas padidinti apmokestinimą. Neformaliojo vaikų švietimo paslau...

Spalio 1 d. 11 val.