Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

ARATC renka vežėjų neišvežtas atliekas, reikalauja paaiškinimų ir tvarkos (papildyta „Ekonovus“ komentaru)

Alytaus regiono atliekų tvarkymo darbuotojai kelinta diena pluša nuo ryto iki vakaro rinkdami atliekų vežėjo „Ekonovus“ neišvežtas atliekas  Alytaus mieste. Atsilaisvinę automobiliai ir žmonės iš įvairių padalinių skuba tvarkyti konteinerių aikšteles. Vien per trečiadienio vakarą ARATC žmonės Alytuje sutvarkė 11 konteinerių aikštelių.

ARATC nuotr. ARATC žmonės tvarkė konteinerių aikšteles, iš kurių konteinerių atliekų laiku neišvežė „Ekonovus“.

 Alytaus rajone susikaupusioms atliekoms išvežti pasamdytas kitas vežėjas. „Darome, ką galime, kad aptvarkytume šiukšlynus prie perpildytų konteinerių, kurių bendrovė „Ekonovus“, ignoruodama sutartinius įsipareigojimus ir elementarią atsakomybę prieš žmones, neištuština kelinta diena.

Jokių paaiškinimų iš „Ekonovus“ nesulaukiame. Skiriame baudas ir kitas sutartyse numatytas sankcijas, bet situacija nesikeičia. Tad atliekas vežame patys, samdome kitą vežėją, o sąskaita už tai vėl gi bus pateikta „Ekonovus“, – kalbėjo ARATC Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas. 

ARATC nuotr. ARATC žmonės tvarkė konteinerių aikšteles, iš kurių konteinerių atliekų laiku neišvežė „Ekonovus“.

Pastaruoju metu „Ekonovus“ Alytaus mieste pagal grafiką neištuštino daugybės mišrių komunalinių, stiklo, popieriaus atliekų konteinerių. Dėl to įmonė buvo įspėta dar gegužės 10 dieną, jai pritaikytos sankcijos. Gegužės 12 dieną ARATC išsiuntė naują pretenziją vežėjui, su kuriuo vos prieš kelias savaites buvo pasirašyta laikinoji sutartis dėl mišrių komunalinių ir maisto atliekų surinkimo ir vežimo paslaugų.

Panaši situacija ir Alytaus rajone, kur ta pati įmonė neišveža atliekų iš sodų bendrijų, neištuština Daugų mieste esančių konteinerių. Dėl to pastaruoju metu ji buvo įspėta balandžio 16, 20, gegužės 7 ir 11 dienomis. Įmonei skirtos baudos, pareikalauta per 24 valandas ištuštinti konteinerius.

„Žmonės, matydami netvarką prie konteinerių, pagrįstai pyksta ir skundžiasi tiek mums, tiek miesto bei rajono savivaldybėms, su kuriomis kartu ieškome šios situacijos sprendimo, neprarasdami vilties rasti dialogą su vežėju, kuris privalo užtikrinti kokybišką paslaugos teikimą“, – sakė M. Krasauskas. 

ARATC informacija

Komentuoja atliekų tvarkymo bendrovės „Ekonovus“ Alytaus padalinio vadovas Kęstutis Balčiūnas 

Pastebime, kad pastaruoju metu rūšiuojamųjų atliekų, pakuočių kiekiai yra išaugę daugiau nei 3 kartus, lyginant su įprastu laikotarpiu. Ženkliai padidėjusiems didelių gabaritų atliekų kiekiams įtakos turėjo ir praėjusį savaitgalį vykdyta švarinimosi akcija DAROM. Didžiąja dalimi tai ir lėmė minėtą problemą, todėl apgailestaujame, kad atsižvelgiant į situaciją nespėjome peržiūrėti atliekų išvežimo grafikų. Šiuo atveju papildomiems išvežimams sustiprinome pajėgas, buvo skirtas spec. automobilis su pilnu ekipažu ir iki pat sekmadienio bus atliekami neplaniniai važiavimai, taip pat tankinamas kolektyvinių atliekų aikštelių aptarnavimas, kad minėta problema būtų išspręsta.

„Ekonovus“ informacija

Kitos naujienos

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mal...