Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:
Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformose: Apple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic
„Mano kelias į archeologiją prasidėjo nuo to, kad 1993 metais į mūsų butą įvedė kabelinę televiziją ir septintą ar aštuntą valandą vakare rodydavo užsienietiškus filmus. Pradėjo rodyti Harisoną Fordą Indiana Džounso vaidmenyje ir aš galvoju: viskas… Šakės… Būsiu archeologu“, – apie savo apsisprendimą tapti archeologu pasakoja humanitarinių mokslų daktaras Arūnas Puškorius.
Vijos pokalbis su Arūnu persmelktas lengvumo, humoro ir nuoširdumo. Nors neretai stereotipinė nuomonė apie mokslininkus verčia mus manyti, jog jie turėtų būti paniurę ir nuobodūs, Arūnas Puškorius savo bendravimu paneigia šį stereotipą.
„Vienintelis dalytas, kuris iki šiol mane veda archeologijoje, tai yra intriga ir nežinomybė, nes kiekvieną kartą, kai į rankas patenka archeologinis radinys nėra absoliučiai kartotinių variantų – visi absoliučiai radiniai, kurių dešimtys tūkstančių yra praėję pro mano rankas, visi yra unikalūs“, – teigia Arūnas.
Arūnas ne tik archeologas, tačiau ir archeologinių radinių restauravimo ekspertas, senųjų odinių dirbinių tyrinėtojas ir rekonstruktorius.
Manote, jog Lietuvoje mažai priešistorinių ir istorinių liekanų, nebėra ko ieškoti archeologams? Labai klystate, mūsų žemė pilna istorijos, reikia tik mokėti su ja elgtis. Paklausykite laidą ir išgirsite tai iš pirmų lūpų.
Pokalbyje mokslininkas atskleidė archeologo darbo svarbą, išsakė labai aiškią poziciją dėl juodųjų „archeologų“, apie tai, kaip pačiam teko liudyti teismo procese prieš tokį „archeologą“ ir dar daug įdomių faktų, kurių paklausius naujai pažvelgsite į šią svarbią mokslinę sritį.
„Papasakok man” laida dalinai finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.
- Alytaus kraštotyros muziejus kviečia
- Ar jau užsiregistravote į nemokamus atsparumo hibridinėms grėsmėms mokymus?
- „Afiša”: kokie renginiai Alytuje vyks sausio 13-19 d.?
- Lietuva – lyderių trejetuke ES pagal būsto kainų ir nuomos augimo tempus
- Už darbininko žūtį Alytaus rajone nuteistas ūkininkas turės sumokėti 18 tūkst. eurų