Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

„Astra LT“ pastatyta naujoji 20 m. aukščio gamybinė laboratorija

Alytaus mašinų gamykla „Astra LT“, gaminanti nerūdijančio plieno konstrukcijas maisto, chemijos ir naftos pramonei, už maždaug 6 mln. eurų planuoja išplėsti gamyklą. Pasak įmonės direktoriaus Vaido Liesionio, įmonė po rekonstrukcijos žada pradėti itin didelių nerūdijančio plieno talpyklų gamybą. „Norime toliau judėti į didelių gabaritų – iki 6 metrų skersmens – talpyklų gamyklą. Planuojame apčiuopiamai padidinti gamybos pralaidumą ir su eile naujų technologijų tikimasi ženklaus šuolio“, – FM99 sakė Vaidas Liesionis.

„Būtent tų didelių gabaritų srityje rinka yra, o mūsų prieš 10 metų pastatytas, tai dienai, atrodė, labai didelis cechas nebeleidžia gaminti tam tikrų gabaritų talpyklų ir automatiškai apriboja tam tikrų procesų vykdymą“, – teigia jis. Taip pat AB „Astra LT“ pradėjo naujosios autocisternos–puspriekabės gamybą. Pasak Vaido Liesonio, įmonės generalinio direktoriaus, naujoji puspriekabė pasižymi gera izoliacija, yra pagaminta iš „Duplex“ klasės nerūdijančio plieno. Naujo gaminio autocisternos–puspriekabės prototipo kūrimo, gamybos ir sertifikavimo procesą bendrovė baigė pernai. Tačiau daugiausia vilčių deda ne į šį produktą, o į didelių gabaritų talpyklų gamybą.

Gamyklos teritorijoje jau pastatyta naujoji 20 m. aukščio gamybinė laboratorija, kurioje, bendradarbiaujant su Lietuvos energetikos institutu, bus vykdomos inovacijos, eksperimentai, o taip pat rasis techninių galimybių gaminti itin dideles talpyklas. 6 mln. Eur investicija alytiškius pavers itin konkurencingais šioje pramonės srityje, mat ne daug aplink Baltijos jūrą esančių gamyklų turės lygiavertes galimybes. „Tai bus labai didelis žingsnis į priekį“, – sako vadovas.

Kitos naujienos

Energijos kaupimo įrenginių sistemos operatorė „Energy cells“ trečiadienį simbolinės kapsulės ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpu...

Liepos 5 d. Dauguose, Alytaus r., tradiciškai bus švenčiama Valstybės (Lietuvos karaliaus Min...

Pirmus kelis karo Ukrainoje mėnesius Alytaus broliškas miestas Kremenčiukas nepatyrė karo smūgių ir...