Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Aštuntąjį kartą kviečia trumposios prozos festivalis – Imbiero vakarai

 

Skaitymo pomėgis – tarsi juodoji skylė. Jeigu jau įtraukė – nebepaleis. Su tuo ir sveikiname! Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka kviečia visus literatūros „nublokštuosius“ rudens pabaigoje susirinkti draugėn. Mat kaip tik tuo metu prognozuojamas neeilinis ir laukiamas kultūros įvykis – tarptautiniai trumposios prozos skaitymai – Imbiero vakarai 2018.

Trumposios prozos skaitymai su aštriu imbiero prieskoniu šiemet vyks jau aštuntąjį kartą ir tradiciškai bus skirti Jurgiui Kunčinui atminti. Per dvi dienas (lapkričio 29–30 d.) Alytuje apsilankys ir specialiai festivaliui sukurtus kūrinius skaitys šie šiuolaikinės lietuvių ir užsienio literatūros autoriai: Ołeksandr Bojczenko (Ukraina), Indra Brūvere (Latvija), Regimantas Dima, Andrius Jakučiūnas, Virginija Kulvinskaitė, Herkus Kunčius, Irna Labokė, Daina Opolskaitė, Igor Pomerantsev (Ukraina/Čekija), Kostas Poškus, Rolandas Rastauskas, Alvydas Šlepikas.

Festivalio metu bus galima susitikti ne tik su gerai žinomais, pamėgtais autoriais, bet ir atrasti naujus. Trumposios prozos konkurso staigmena – trys svečiai iš užsienio. Iš Ukrainos atvyksta literatūros kritikas, publicistas, eseistas, vertėjas Ołeksandr Bojczenko, iš kaimyninės šalies – latvių vertėja, poetė, folkloristė, lektorė Indra Brūvere, iš Čekijos – nuo 1995 m. Prahoje gyvenantis ukrainietis poetas, kritikas, dramaturgas Igor Pomerantsev.

Festivalio įvykius kuruos poetas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Antanas A. Jonynas, rašytoja, žurnalistė Gintarė Adomaitytė, dramaturgas, žurnalistas, poetas Mindaugas Nastaravičius.

Festivalio dalyvių ir svečių laukia tradicinis susitikimas su ankstesnių festivalių pagrindinių premijų laimėtojais. Šįkart tai Imbiero vakarų 2016 Jurgio Kunčino premijos laureatas, istorikas, rašytojas Tomas Vaiseta.

Gardūs (o gal aitrūs?) šiuolaikinės lietuvių prozos „kąsneliai“, literatūrinės įdomybės, „gyvas“ bendravimas su Lietuvos ir užsienio autoriais – tai dar toli gražu ne visi pasimėgavimai, kurie lapkričio 29–30 dienomis užklups festivalio lankytojus.

Imbiero vakarų programoje – teatrališka akcija „Atminties tiltų atstatymas“, originalus perkusijos ir poezijos dialogas (A. Gotesman ir R. Rastauskas), neformalūs naktinėjimai, labai rimti ir visai nerimti literatūriniai proveržiai bei spontaniška iniciatyva. Ir vėl čežensime specialaus laikraštėlio „Imbiero tiesa“ puslapius. Atidarysime kaligrafijos meno grando Alberto Gursko kaligrafijos ir meninio šrifto parodą. Festivalį tradiciškai užbaigs trumposios prozos kūrinių konkurso laureatų pagerbimas. Išskirtinis apdovanojimas – Alytaus miesto vardu teikiama Jurgio Kunčino premija. Kraštietį rašytoją Jurgį Kunčiną festivalio metu minėsime ne kartą – į jo asmenybę ir kūrybą vėl pažvelgsime kitu kampu ir iš kito taško. Pagerbsime ir kitą kraštietį – supažindinsime su jau gerokai primiršta poeto Antano Jonyno proza (skirta 95-osioms A. Jonyno gimimo metinėms).

Šiuolaikinės trumposios prozos gurmanai tikrai turės kur ausis ir akis „paganyti“ – aštuntoji literatūros ir meno fiesta Imbiero vakarai 2018 sparčiai artėja.

Iki susitikimo lapkričio 29–30 d. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2)!

Kitos naujienos

Alytaus miesto savivaldybės tarybos dauguma gausiai į tarybos salę susirinkusių švietimo bendruom...

Alytaus miesto savivaldybėje šiandien apsilankęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas...

Spalį bibliotekoje karaliaus tapyba ir spalvos, nes 4 d. 16 val. Jurgio Kunčino viešosios bibliot...

Rugsėjo 30-osios naktį esame kviečiami atrakinti kodus, atsineštus iš vaikystės, - mus stabdančiu...