Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Atleido „ChatGPT“ generalinį direktorių S. Altmaną

Įmonė „OpenAI“, prieš metus paleidusi pokalbių robotą „ChatGPT“,pranešė, kad atleido generalinį direktorių Samą Altmaną – kertinį veikėją dirbtinio intelekto revoliucijoje. S. Altmanas tapo technologijų pasaulio sensacija, kai beveik prieš metus išleido dirbtinio intelekto pokalbių robotą „ChatGPT“, pasižymintį neregėtais gebėjimais ir vos per kelias sekundes sukuriantį žmogaus lygio turinį, pavyzdžiui, eilėraščius, rašinėlius ar meno kūrinius.

Jo atleidimas nustebino technologijų pasaulį, o socialiniuose tinkluose ėmė sklisti gandai apie staigaus atleidimo priežastis.

 „OpenAI“ pareiškime apie atleidimą minima jos deklaruojama misija užtikrinti, kad dirbtinis intelektas būtų naudingas visiems, ir teigiama, kad norint, jog bendrovė judėtų į priekį, reikia naujo lyderio.

Vienas iš „OpenAI“ įkūrėjų Gregas Brokmanas po atleidimo buvo išstumtas iš bendrovės valdybos ir vėlai vakare pranešė, kad išeina iš darbo.

„OpenAI“ valdyba teigė, kad S. Altmanas atleidimas įvykdytas po nuodugnaus patikrinimo, kurio metu buvo nustatyta, kad „jis nebuvo nuolatos nuoširdus bendraudamas su valdyba ir trukdė jai vykdyti savo pareigas“. „Valdyba nebetiki jo gebėjimais toliau vadovauti „OpenAI“, – rašoma pranešime. Socialinio tinklo „X“ paskyroje S. Altmanas sakė, kad patirtis dirbant „OpenAI“ buvo „transformuojanti mane asmeniškai ir, tikiuosi, šiek tiek transformuojanti pasaulį“. Jis pažadėjo „vėliau pranešti daugiau apie tai, kas bus toliau“.„OpenAI“ pareiškime teigiama, kad S. Altmaną laikinai pakeis bendrovės vyriausioji technologijų pareigūnė Mira Murati.

Kitos naujienos

Į FM99 Kalėdinių eglučių parką atkeliavo Girinukas – tai darželio „Girinukas“ pedagogių kūrinys.

Gruodžio 8 d., 16 val., Audiovizualiųjų menų centre vyks Redo Diržio paskaita-pokalbis „Dalykai, kurie nu...

Gruodžio 15 d. 18 val., Alytaus kultūros centras, Didžioji salė