Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Atliekų konteineriai – kontrolierių akiratyje

Alytaus regiono gyventojai turėtų pradėti atidžiau rūšiuoti atliekas, mat nuo šių metų kovo mėnesio pradedami tikrinti atliekų konteineriai. Tuo užsiims Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre (ARATC) įsteigto kontrolės padalinio specialistai, kurių pagrindinė funkcija – kontroliuoti, kaip žmonės rūšiuoja atliekas, o už netinkamą elgesį su jomis taikyti numatytas poveikio priemones.

č®steigti kontrolės padalinį ARATC valdyba nusprendė po ilgai trukusių svarstymų, kurių metu prieita išvados, kad nuolatinė kontrolė privers gyventojus atsakingiau rūšiuoti atliekas ir tai padės sumažinti į sąvartyną patenkančių komunalinių atliekų kiekį.

Atliekų konteinerių turinys bus tikrinamas jų išvežimo dienomis. Sutarta, kad kontrolės padalinio specialistams talkins seniūnai, savivaldybių ekologai.

Svarbiausias kontrolės padaliniui keliamas tikslas – kad į mišrių atliekų konteinerius nepatektų pakuotės, žaliosios, statybų, pavojingos, elektros ir elektronikos atliekos – jos turi būti išvežamos į specialiai tam skirtas aikšteles„, – sakė ARATC direktorius Algirdas Reipas.

Anot jo, atliekų kontrolė regione buvo vykdoma ir anksčiau, tačiau tai nebuvo sisteminga veikla: konteinerius keletą kartų per metus patikrindavo atliekas surenkančių bendrovių ir ARATC specialistai. Patikrinimai būdavo atliekami norint žinoti realią situaciją, siekiant išsiaiškinti gyventojų rūšiavimo įgūdžius.

Š iuo metu Alytaus regione jau baigiami dalinti pakuočių surinkimo konteineriai, miestų individualių namų gyventojai aprūpinami kompostavimui skirtais konteineriais. Turėdami sąlygas rūšiuoti atliekas namuose gyventojai privalo tą ir daryti.

Konteineriuose aptikus ne tos rūšies atliekas, žmonės bus įspėjami, ant konteinerių bus klijuojami lipdukai, perspėjantys, kad atliekų turinys neatitinka taisyklių. Nerūšiuojantiems gyventojams bus siūloma 50 proc. branginti rinkliavą, o nepaisantiems atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų, kaip griežčiausia poveikio priemonė būtų taikoma administracinė bauda iki 2 tūkst. litų.

Naujai įkurtame kontrolės padalinyje dirbs du žmonės – vadovas jau pradėjo eiti pareigas, netrukus bus įdarbintas ir specialistas.

—–

kalbėk [email protected]

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...