Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

„Atrask galimybes“: kaip asmeninė pagalba pripildo gyvenimą džiaugsmo

Vilnietis Deimantas Braziulis šiuo metu dirba net 5 žmonių asmeniniu asistentu. Vyro gyvenimo kelias buvo sklidinas išbandymų: nuopuolių ir pakilimų, kol atsidūręs ligoninėje ir, kaip jis pats sako „sugrįžęs iš ano pasaulio“, Deimantas suprato, kad nori gyventi kitaip. Tapo savanoriu, savanoriavo ne vienoje organizacijoje, kol atsidūrė Maltos ordino pagalbos tarnyboje ir pradėjo vežioti vargingiau gyvenantiems žmonėms į namus maistą. Net keli Deimanto globojami žmonės patys jį pasirinko būti jų asmeniniu asistentu. Deimantas sako, kad pagaliau jo gyvenimas prisipildė prasmės.

Laidoje išgirsite ir dar vieną istoriją apie Druskininkuose gyvenančiu Augustą Lankelį ir jo asmeninę asistentę Gražiną Radzevičienę. Augustas turi negalią nuo gimimo. Dėl ligos jam sunku judėti, valdyti rankas, kojas. Tačiau tai visiškai netrukdo šiam vaikinui siekti savo svajonių. Jis pasinaudojo Užimtumo tarnybos socialine programa, skirta jaunuoliams iki 29 metų. Ir sukūrė verslą, o savo įmonę pavadino “Augusto spauda“. Ir Augustas, ir Gražina džiaugiasi atradę vienas kitą ir kviečia kitus atrasti asmeninės pagalbos teikiamas galimybes.

Kampaniją „Atrask galimybes“ inicijuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Daugiau informacijos apie asmeninės pagalbos teikimą ir šios bei kitų laidų įrašų ieškokite Neįgaliųjų reikalų departamento svetainėje www.ndt.lt bei „facebook“ paskyroje.

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...