Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Atrask galimybes“: kaip asmeninė pagalba pripildo gyvenimą džiaugsmo

Vilnietis Deimantas Braziulis šiuo metu dirba net 5 žmonių asmeniniu asistentu. Vyro gyvenimo kelias buvo sklidinas išbandymų: nuopuolių ir pakilimų, kol atsidūręs ligoninėje ir, kaip jis pats sako „sugrįžęs iš ano pasaulio“, Deimantas suprato, kad nori gyventi kitaip. Tapo savanoriu, savanoriavo ne vienoje organizacijoje, kol atsidūrė Maltos ordino pagalbos tarnyboje ir pradėjo vežioti vargingiau gyvenantiems žmonėms į namus maistą. Net keli Deimanto globojami žmonės patys jį pasirinko būti jų asmeniniu asistentu. Deimantas sako, kad pagaliau jo gyvenimas prisipildė prasmės.

Laidoje išgirsite ir dar vieną istoriją apie Druskininkuose gyvenančiu Augustą Lankelį ir jo asmeninę asistentę Gražiną Radzevičienę. Augustas turi negalią nuo gimimo. Dėl ligos jam sunku judėti, valdyti rankas, kojas. Tačiau tai visiškai netrukdo šiam vaikinui siekti savo svajonių. Jis pasinaudojo Užimtumo tarnybos socialine programa, skirta jaunuoliams iki 29 metų. Ir sukūrė verslą, o savo įmonę pavadino “Augusto spauda“. Ir Augustas, ir Gražina džiaugiasi atradę vienas kitą ir kviečia kitus atrasti asmeninės pagalbos teikiamas galimybes.

Kampaniją „Atrask galimybes“ inicijuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Daugiau informacijos apie asmeninės pagalbos teikimą ir šios bei kitų laidų įrašų ieškokite Neįgaliųjų reikalų departamento svetainėje www.ndt.lt bei „facebook“ paskyroje.

Kitos naujienos

(BNS). Seimo pirmininkė ir frakcijų seniūnai registravo pataisas, kuriomis vietoje kanceliarinių išlaidų ...

„Mes buvom kaip sviestas, į kurį sminga karštas peilis“, - sako dezinformaciją ir ...

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, organizuodamas konkursus dėl pakuočių atliekų surinkimo...

Birželio 11 dieną 13.30 val. Varčios miške, prie partizanų atminimo kryžiaus (Dušnionių girininki...