Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Atrask galimybes“: kas yra asmeninė pagalba ir kaip ji keičia žmonių gyvenimus

„Kai rinkomės asmeninę asistentę, mums buvo labai svarbu, jog ji turėtų gerą humoro jausmą“, apie savo asistentę pasakoja šiauliečiai regos negalią turintys Birutė Aurylienė ir Andrius Garipovas, kuriems labai greitai pavyko susibičiuliauti  su savo asmenine asistente Gitana ir supažindinti ją su neregių pasauliu. O Vilma Kavanauskienė iš Šiaulių rajono sako pasirinkusi šį darbą, nes jame mato didelę prasmę, o jos globojamos autizmo spektro sutrikimą turinčios merginos mama pagaliau turi kelias valandas laiko sau.

Laidoje „Atrask galimybes“ Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistė Simona Artimavičiūtė paaiškina, kas yra asmeninė pagalba ir kaip ja galima pasinaudoti. „Asistentas yra tas žmogus, kuris savo pasiryžimu padėti negalią turinčiam žmogui, padeda jam gyventi oriai, gražiai ir laimingai“, – sako Simona.

Kampaniją „Atrask galimybes“ inicijuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Daugiau informacijos apie asmeninės pagalbos teikimą ir šios bei kitų laidų įrašų ieškokite Neįgaliųjų reikalų departamento svetainėje www.ndt.lt bei „facebook“ paskyroje.

Kitos naujienos

(BNS). Seimo pirmininkė ir frakcijų seniūnai registravo pataisas, kuriomis vietoje kanceliarinių išlaidų ...

„Mes buvom kaip sviestas, į kurį sminga karštas peilis“, - sako dezinformaciją ir ...

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, organizuodamas konkursus dėl pakuočių atliekų surinkimo...

Birželio 11 dieną 13.30 val. Varčios miške, prie partizanų atminimo kryžiaus (Dušnionių girininki...