Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Baltarusė operos solistė Lietuvoje: Aš negalvojau, kad yra tokia policija, kuri nebaisi ir tau padeda

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Šiandien Baltarusija – agresorės Rusijos parankinė, kurios teritorija naudojasi Putinas atakuodamas Ukrainą. Rusija siekia įtraukti A.Lukašenkos režimo valdomą valstybę į karą visais įmanomais būdais. 

Šalies režimas opozicijos aktyvistais atsikratė rusiškais metodais – juos įkalindamas, pradangindamas, o visuomenę gąsdindamas. Kas galėjo – pabėgo, visa Baltarusijos opozicijos aktyvioji dalis šiandien gyvena užsienyje, nemažai ir Lietuvoje. 

Tam, kad taptum režimo ieškomu nusikaltėliu daug nereikia – pakanka pavadinti Lukašenką priekvailiu, savo kailiu patyrė garsi operos solistė Margarita Levchuk. Baltarusijos operos žvaigždė, gyvenusi muzikos pasaulyje, nesidomėjusi politika ir uždaruose vakarėliuose su Lukašenka gėrusi konjaką, galiausiai suprato, kas vyksta. M.Levchuk kalėjimo išvengė Lietuvos operos ir baleto teatro kvietimo dėka.

Dainininkė dėkoja Lietuvai, kur gyvena antrus metus, gali ramiai vaikščioti gatvėmis ir atidaryti duris nebijodama, kad už jų stovi OMON’as. 

„Aš ramiai vaikštau, nebeturiu busofobijos, matydama pravažiuojančius autobusus, nebebijau mašinų, nes pas mus gali privažiuoti mašina, atsidaryti durys ir tu kalėjime. Dabar aš nebijau policijos, ačiū jūsų pareigūnams! Aš negalvojau, kad yra tokia policija, kuri nebaisi, jie tau padeda, mūsiškių bijai, nes ir nieko nepadaręs tu jau nusikaltėlis. Dabar gyvenu laisvoje šalyje, mėgaujuosi gyvenimu ir galiu ramiai dainuoti,“ – Lietuvai dėkoja operos solistė.

„Žinokit, kad baltarusiai kovoja, ir dauguma baltarusių ne už Lukašenką.“ – tikina Margarita. Ir pasakoja savo pusbrolio istoriją, kuris kitoje barikadų pusėje – nors „jabatka“, bet vistiek brolis, sako Margarita. Žodžiu „jabatka“ (nuo „ja batka“) baltarusiai vadina Lukašenkos mylėtojus.

Klausykite Margaritos Levchuk pasakojimą.

Kitos naujienos

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...

 Ar lietuviai tikrai nepaveikūs dezinformacijai?