Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Baltarusija EP dėmesio centre, kalbama apie vizų kainų mažinimą

Prenumeruokite „FM99 radijo podcast’ą“ ir įdomiausius bei svarbiausius pokalbius klausykite Jums patogiu metu.

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Kovo mėnesį Baltarusijoje už dalyvavimą protestuose ir opozicijos simbolius sulaikyti daugiau kaip 1,1 tūkst. žmonių, tęsiasi taikių protesto akcijų dalyvių sulaikymas. Neteisėtas prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimas bando užgniaužti protestus. Buvo paskelbta, kad Baltarusija neužilgo paskelbs „išdavikų“ sąrašus. Europarlamentaras Petras Auštrevičius patikino, kad Europos parlamentas nenusisuko nuo Baltarusijos – užsienio reikalų ir žmogaus teisių komitetai priėmė sprendimą įsteigti nebaudžiamumo išvengti platforma.

EP Plenary session – Situation in Belarus

„Centralizuotai bus renkama informacija apie tuos asmenis Baltarusijoje, kurie prisideda prie žmogaus teisių pažeidimų ir opozicijos persekiojimo, įvairaus persekiojimo, tai gali būti baudžiamasis persekiojimas, su neteisėtu sulaikymu susiję veiksmai, netgi kankinimo“,   – kalbėjo P.Auštrevičius.

Pokalbis su europarlamentaru Petru Auštrevičiumi

Pasak europarlamentaro, A.Lukašenkos režimas daro viską, kas įmanoma, kad būtų įrodyta režimo jėga ir užtikrintumas. Neteisėtas Baltarusijos prezidentas pataikauja jį valdžioje laikančioms struktūroms ir žmonėms: stato namus, dovanoja butus ir žada asmeninius sargybinius. 

Europos Parlamentas žino ir reaguoja į Baltarusijos taikomas represijas, anot P.Auštrevičiaus, kad Parlamente tikrai netrūksta nei renginių, nei įvykių ar diskusijų, skirtų Baltarusijai ir įvykiams šioje šalyje.

„Tai yra labai pavojingas dalykas, sutinku, bet Europos Parlamente mes tikrai tam skiriame daug dėmesio, prieš savaitę turėjome solidarumo akciją, svarstoma iniciatyva sumažinti vizų kainas baltarusiams“, – pasakojo europarlamentaras.

Baltarusiją paveikti galima ekonomiškai, pasak europarlamentaro ji jau paveikta – pakilusi infliacija ir šalyje vyrauja krizė, valstybė neturi pakankamai resursų atsilaikyti prieš žmonių sukilimą. 

„Žinant, kaip smuko ekonomika, kaip pakilo infliacija, iš tikrųjų nepavydėtina padėtis. Ir žmonės, turiu pripažinti, mūsų kaimyninėje valstybėje tikrai kenčia – socialiai ir ekonomiškai jie yra gilioj duobėj ir valstybei nėra jokių šansų pakilti iš tos duobės, jei jie toliau vykdys tokią ekonominę politiką.“, – kalbėjo P.Auštrevičius, jis taip pat pabrėžė, kad reikalingas ketvirtasis sankcijų paketas, taip pat reikia duoti ženklą Rusijai, kad ji, palaikydama diktatorių, pasirinko netinkamą kelią. 

Tačiau įtampa kyla ne tik Baltarusijoje, kovo 30 d. Rusija apkaltino Ukrainą dėl taikos sutarties nesilaikymo. P.Auštrevičius pastebėjo, kad tikėtina, jog keliama įtampa, susišaudymai fronte nėra atsitiktiniai. Vladimiro Putino režimui reikalingos pergalės, kurių jis negali pasiekti šalies vidaus reikaluose. Nors prieš kelis metus dar nebuvo visiškai aišku, ar Ukraina pasirinks rytus, ar vakarus, dabar Ukrainos pasirinkimas aiškus. 

„Tiesą sakant, jiems nelabai yra pasirinkimo, jie žino ką reikštų grįžti į „draugystę“ su Rusija, galima sakyti, tai būtų pažeminimas (…) Ukraina žingsnis po žingsnio eina teisinga linkme ir net kova prieš korupciją, kuri yra pati blogiausia Ukrainą apėmusi liga, vis dėl to pamažu vyksta“, – kalbėjo  P.Auštrevičius.

Daugiau apie situaciją Rusijoje; Rusijos, Kinijos ir JAV santykius klausykite FM99 pokalbyje su europarlamentaru P.Auštrevičiumi.


Petras Auštrevičius: Manau kad tokiais sprendimais ES griauna savo autoritetą

Petras Auštrevičius: „Tarp pagrindinių Astravo elektrinės tikslų yra tiekti elektros energiją ES rinkai“

ES parama privalo nedelsiant pasiekti Baltarusijos pilietinę visuomenę – FM99 sako Petras Auštrevičius

Petras Auštrevičius: “Metai buvo įdomūs ir, atrodo, dariau tą, ko reikėjo”

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP grupe Atnaujinkime Europą/Renew Europe

Kitos naujienos

Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai va...

Šį trečiadienį Alytaus Dainų slėnis tampa viena didele Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo kar...

Dauguose jau antradienį vyks didžiausia Alytaus rajono savivaldybės šventė. Rajono meras Algirdas Vr...

„Tiltai ne tik sujungia upės krantus, bet sujungia ir žmones“ (H. Kabeikis).