Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Be artimųjų atvykstantiems vaikams iš Ukrainos iškart skiriami globėjai

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Atvykstantys vaikai iš Ukrainos globos institucijų, apgyvendinami kartu, kaip šeima, kiti atvyksta pas giminaičius, ar kitus emociniais ryšiais susijusius asmenis. Trečia kategorija yra vaikai, kurie atvyksta pavieniui, be artimų žmonių, čia neturi artimųjų, tokiems bus ieškoma lietuvių šeimų, kurios bus globėjais.

„Sulaukiam labai daug klausimų iš žmonių, kurie nori globoti tokius vaikus ir dabar turim jau per 160 prašymų, kurie jau pasiruošę, ir tas skaičius nuolat auga“, – pasakoja Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė. Tačiau tokių vaikų pokalbio metu dar į Lietuvą nebuvo atvykusių, visi turėjo arba žmones, su kuriais gyvens, arba tai buvo vaikai iš globos įstaigų.

Tie vaikai, kurie turi kartu atvykstančius jais pasirūpinti galinčius žmones su jais ir apgyvendinami, o šie žmonės skiriami jų oficialiais globėjais. 

Emocinė vaikų būklė įvairi, viena labiau pergyvena, kiti mažiau, sako Ilma. Vaikai atvyksta po kelių parų kelionės labai pavargę, pailsėjus juos aplanko psichologai, su kuriais jie gali pasikalbėti, atsako į daugybę kylančių klausimų.

Atvykstančius vaikus kuruoja nevyriausybinė organizacija „Gelbėkit vaikus“, į kurią galima kreiptis siūlant pagalbą. Daugiausiai vaikų šiuo metu priėmę Trakų, Visagino ir Raseinių savivaldybės, ten daugiausiai ir reikalinga pagalba.

Vaikai pabėgėlių centre Alytuje

Mamos su vaikais kelionė iš Zaporožės: Mes dar suspėjom, paskui nuėmė traukinius

Ruslano dukra atvažiavo į Lietuvą, o jis važiuoja į karą – Tėvynę ginti
Putinas pakeliui į Hagą, bet neketina sustoti. ES plėtra – Ukraina ar ir Moldova bei Gruzija?

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...