Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Atakos Briuselyje – smūgis visai Europai

Du sprogimai antradienį driokstelėjo Briuselio Zaventemo oro uoste, o Federalinė policija nurodė, kad per šį incidentą žuvo 14 žmogus, sužeista daugiau kaip 90. Pagal preliminarius duomenis, sprogimai driokstelėjo prie oro bendrovės „American Airlines“ keleivių registracijos vietos. Pranešimuose nurodoma, kad iš oro uosto evakuojami žmonės; Oro uostas buvo uždarytas. Taip pat sustabdyti traukiniai, kursuojantys tarp Briuselio ir to oro uosto, o regiono tarnybose buvo paskelbta nepaprastoji padėtis. Belgijos naujienų agentūra „Belga“ nurodė, kad prieš sprogimus girdėjosi šūviai ir šūksniai arabų kalba. Pasakoja Ieva Paulauskienė iš Briuselio.

 

21
Socialinių tinklų nuotr.

RTFB nurodė, kad sprogimai nugriaudėjo tuojau po 8 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku. Pranešimuose nurodoma, kad iš oro uosto evakuojami žmonės; visi skrydžiai iš Zaventemo oro uosto ir į jį buvo sustabdyti. Taip pat sustabdyti traukiniai, kursuojantys tarp Briuselio ir to oro uosto, o regiono tarnybose buvo paskelbta nepaprastoji padėtis. „Oro uoste buvo du sprogimai. Pastatas evakuojamas. Neikite į oro uosto teritoriją“, – savo oficialioje „Twitter“ paskyroje parašė Briuselio oro uostas.

Briuselio metropolitenas antradienį buvo uždarytas po to, kai jo stotyje, esančioje netoli Europos Sąjungos institucijų, nugriaudėjo sprogimas, pranešė Belgijos sostinės metropoliteno operatorius. Šios priemonės buvo imtasi po to kai per rytinį piką sprogimas sudrebino Malbeko stotį. Televizijos reportažuose buvo matomi dūmai, virstantys iš stoties įėjimo.Apie naują sprogimą Belgijos sostinėje buvo pranešta po to, kai Zaventemo oro uoste nugriaudėjo du galingi sprogimai.

Belgija  paskelbė aukščiausio lygio kovos su terorizmu parengtį po dvigubo sprogdinimo Briuselio Zaventemo oro uoste, pranešė vidaus reikalų ministras Janas Jambonas. Daugelyje žiniasklaidos pranešimų sakoma, kad sprogimų epicentras buvo prie oro bendrovės „American Airline“ keleivių registracijos vietos oro uosto išvykimo salėje.

Briuselyje per „didžiulius“ sprogimus oro uoste ir metropoliteno stotyje žuvo mažiausiai 21 žmogus. Briuselio ugniagesių tarnybos atstovas Pjeras Meisas sakė, kad per dvigubą sprogdinimą viename Belgijos sostinės oro uoste žuvo 11 žmonių.

 

sprogimas-briuselio-metro-stotyje-56f10adf176d4
„Twitter“ nuotr. / Sprogimas Briuselio metro stotyje

Tuo tarpu „Malbeko metropoliteno stotyje, kur įvyko didžiulis sprogimas, žuvo apie 10 žmonių“, pridūrė jis. „Dauguma sužeistųjų jau evakuoti. Padėtis įvykio vietoje gana chaotiška“, – sakė P.Meysas. Pareigūnas pridūrė, kad aukų skaičius oro uoste yra „preliminarus“.

Kaip pasakoja Algirdas Raudonius, kuris gyvena 150km. nuo Briuselio, Briugės mieste, grėsmės lygis yra padidėjęs, vaikščioja kariai, skraidžioja sraigtasparniai, rodo kaip elgtis žmonėms, į kokias susibūrimo vietas rinktis. Briuselyje metro stotys, muziejai jau yra uždaryti.

Briuselį sukrėtę teroro aktai grąžina mus į pačius tamsiausius laikus, sako prieš pat sprogimus Zaventemo oro uostą palikęs europarlamentaras Petras Auštrevičius. Apie teroro aktus jis pasakojo sužinojęs važiuodamas automobiliu. „Pastebėjau, kad vairuotojas labai įdėmiai klausosi žinių, paklausiau, kas įvyko, ir jis pasakė, kad keli sprogimai oro uoste, į kurį šiandien ryte pačiam teko atvykti, po septintos valandos. Pasiėmiau daiktus ir prieš aštuntą valandą išvykau namų link, o aštuntą jau įvyko sprogimai. Europarlamentaras taip pat sakė manantis, kad metro linija kitu teroristų taikiniu buvo pasirinkta ne atsitiktinai: „Po to pasiekė žinia apie sprogimus metro, tai centrinė linija, kertanti miesto centrą, einanti po svarbiausiomis Europos Sąjungos institucijomis, manau, ne atsitiktinai pasirinkta kaip teroro taikinys“.Europarlamentaras pasakojo, kad Europos Parlamento darbas nesustojo, nors posėdžių skaičius ir mažinamas, padidintas pavojaus lygis. „Pavojaus lygis padidintas iki oranžinio, tai reiškia, daugiau patikrų, lieka tik vieni įėjimo vartai, automobiliai parkuojami tik po įdėmios patikros“, – pasakojo P.Auštrevičius.

 

Europarlamentaras Petras Auštrevičius
Europarlamentaras Petras Auštrevičius

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernaras Kazenevas nurodė, kad  daugiau kaip pusantro tūkstančio policijos pareigūnų bus pasiųsti į sienų perėjas, taip pat oro, jūrų ir geležinkelių transporto infrastruktūrą po atakų Briuselyje, per kurias žuvo mažiausiai 21 žmogus. Jis paragino Europą „toliau stiprinti koordinavimą ir kovą“ su terorizmu. Teigiama, kad mažiausiai vieną iš sprogimų sukėlė sprogdintojas mirtininkas. Bendras aukų skaičius dabar yra toks: mažiausiai 34 žuvusieji ir daugiau kaip 196 sužeistieji.

Turintys naujienų ar pažįstamų Briuselyje, susisiekite su mumis telefonu 8 (315) 77711.

Lietuvos ambasada Belgijoje šiuo metu neturi duomenų, kad per išpuolius Briuselyje būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Belgijoje esantiems Lietuvos piliečiams išlikti budriems ir atidžiai sekti Belgijos institucijų rekomendacijas.

http://www.bbc.com/news/world-europe-35869254 „BBC NEWS“ informacija

Kitos naujienos

Naujasis „Wolves“ treneris Kęstutis Kemzūra šiandien buvo pristatytai komandai ir surengė pirmąją...

Bendrovė „Alytaus šilumos tinklai“ įgyvendino projektą ir beveik pusšimtyje Alytaus miesto švieti...

Apie  branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje, Kinijos vadovo vizitą Rusijoje ir ukrainieči...

Per tris dešimtis žmonių įkalinta, keletas nužudyti - tyli vizualinė kova laikinai okupuotose Ukrainos te...