Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Bgirl Nicka tapo kviestinių varžybų Prancūzijoje nugalėtoja

Savaitgalį Prancūzijos Bordo mieste įvyko kviestinės breiko varžybos „Breaking Game 2022”. Jose dalyvavo po aštuonis šokėjus vaikinų ir merginų grupėse, kuriuos turnyro organizatoriai pakvietė dalyvauti, kaip potencialius 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių dalyvius. Varžybos yra įtrauktos į Prancūzijoje veikiančią olimpinę programą „Impact 2024”.

Turnyre dalyvavusi Lietuvos breiko šokėja Dominika Banevič – Bgirl Nicka (iš Vilniaus klubo „Ratuto”), prieš tai įveikusi Lenkijos ir Kolumbijos šokėjas, „Breaking Game 2022“ finale susikovė su turnyro šeimininke – Prancūzijos sportininke Bgirl Carlota. Visiška balsų dauguma, nei vieno teisėjo vertinimo balo nepraradusi D. Banevič tapo absoliučia finalo ir merginų turnyro nugalėtoja. 

Bgirl Nicka ir Bboy Nord Diamond – merginų ir vaikinų grupių aukso medalių savininkai

Šiose varžybose merginų grupėje startavo Anita iš Argentinos, Akness iš Ispanijos, Carlota iš Prancūzijos, Domka iš Lenkijos, Luma iš Kolumbijos, Solid iš Italijos, Sidi iš Graikijos ir, žinoma, Nicka iš Lietuvos. Prancūzijoje mūsų šokėja sulaukė ne tik teisėjų, bet ir didelio publikos palaikymo atviroje gatvės erdvėje vykusiose varžybose. 

Tiek D. Banevič, tiek dar trijų Lietuvos breiko šokėjų artimiausiuose planuose – intensyvus ruduo. Spalio pabaigoje Pietų Korėjos sostinėje Seule vyks Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) pasaulio breiko čempionatas, o lapkričio pradžioje Jungtinės Karalystės Mančesterio mieste – Europos čempionatas. Beje, Dominika Banevič šiose varžybose suaugusiųjų grupėje turės galimybę startuoti pirmą kartą – anksčiau to padaryti WDSF jai nesuteikė teisės dėl jauno amžiaus.

LSŠF Breiko lygos nariai lygos direktoriumi išrinko Lauryną Žakevičių

Kol šokėjai kovėsi Prancūzijoje, Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) Breiko lygoje Vilniuje taip pat įvyko pokyčiai. Sekmadienį LSŠF nariai ir nariai kandidatai, propaguojantys breiko šokį, dalyvavo ataskaitiniame bei rinkiminiame susirinkime. Jo metu įvyko daug diskusijų dėl breiko plėtros mūsų šalyje, o taip pat, kadenciją baigus lygos direktoriui Mindaugui Bružui, buvo išrinktas naujas LSŠF Breiko lygos direktorius. Gavęs absoliutų narių pasitikėjimą, juo tapo šokėjas ir choreografas Laurynas Žakevičius.

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...