Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Bgirl Nicka tapo varžybų Tokijuje nugalėtoja!

Lietuvos breiko šokėja, daugkartinė šalies čempionė Dominika Banevič – Bgirl Nicka, atstovaujanti Vilniaus klubui „Ratuto“, šeštadienio vakarą laimėjo prestižines breiko varžybas Japonijos sostinėje. 

Gilias breiko tradicijas turinčiame Tokijuje turnyrą rengė Pasaulio sportinių šokių federacija (WDSF). Jame buvo varžomasi ne tik dėl nugalėtojų laurų, bet ir dėl pasaulio reitingo bei olimpinės atrankos reitingo taškų. „Breaking for Gold“ serijos varžybos šį kartą buvo pavadintos „Tokyo Challenge“.

Bgirl Nicka finale Japonijoje susikovė su amerikiete Bgirl Logistx. Aut. Breaking for Gold

Visgi, iki finalo kovų D. Banevič didesnio iššūkio turnyras nesukėlė: be didesnio pasipriešinimo ji įveikė visas varžoves. Finale mūsų sportininkės laukė šokėja iš JAV Logan Edra – Bgirl Logistx, sau už nugaros šiame turnyre Tokijuje jau palikusi šių metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtoją Ayumi Fukushima – Bgirl Ayumi iš Japonijos bei tituluotą sportininkę iš Vokietijos, 2021 m. pasaulio čempionato bronzos medalio savininkę Sanja Jilwan Rasul – Bgirl Jilou.

Finale sportininkės šoko tris kartus. Pirmosios dvikovos rezultatas buvo 3:2 Bgirl Nickos naudai, antrosios – 4:1, kurią taip pat laimėjo mūsiškė. Trečiojoje dvikovoje 4:1 į priekį išsiveržė amerikietė. Tačiau trečiasis šokis jau nepakeitė galutinio turnyro rezultato – 2:1 finalą laimėjo Dominika Banevič – Bgirl Nicka. 

Dominika Banevič po pergalės Tokijuje neslėpė džiaugsmo. Aut. LSŠF

Iš viso šiame turnyre startavo 39 sportininkės. Be aukso ir sidabro medalių, kurie keliauja į Lietuvą ir JAV, bronza lieka Japonijoje – po kovos dėl trečiosios vietos juo pasipuošė Ayumi Fukushima – Bgirl Ayumi. Turnyre teisėjavo Naujosios Zelandijos, Kanados, Taivano, Tailando ir Japonijos vertintojai.

„Jaučiuosi labai dėkinga po šiandienos pergalės! Sunku apibūdinti tą jausmą!” – po varžybų teigė Lietuvos breiko šokėja. Priminsime, kad ji varžėsi suaugusiųjų merginų kategorijoje, nors šiuo metu dar yra tik penkiolikos metų amžiaus.

Japonijoje Bgirl Nicka sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio. Aut. LSŠF

Iki šių varžybų jaunoji mūsų šalies sportininkė užėmė 6-ąsias vietas pasaulio ir olimpinės atrankos reitinguose, tačiau neabejotinai, susumavus Tokijuje gautus reitingo taškus, ji pakils daugiau nei per vieną ar net dvi pozicijas ir vienoje, ir kitoje įskaitoje. 

Tad šį šeštadienį 2024 –ųjų metų Paryžiaus olimpinės žaidynės Lietuvos breiko žvaigždei Dominikai Banevič dar labiau priartėjo!

Kitos naujienos

Naujasis „Wolves“ treneris Kęstutis Kemzūra šiandien buvo pristatytai komandai ir surengė pirmąją...

Bendrovė „Alytaus šilumos tinklai“ įgyvendino projektą ir beveik pusšimtyje Alytaus miesto švieti...

Apie  branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje, Kinijos vadovo vizitą Rusijoje ir ukrainieči...

Per tris dešimtis žmonių įkalinta, keletas nužudyti - tyli vizualinė kova laikinai okupuotose Ukrainos te...