Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Birželį Alytuje – antrasis iniciatyvų festivalis „10+ per 1 dieną“

10pliusper1dienaSekmadienio vakarą socialiniai tinklai „Facebook“, „Instagram“ ir keletas kitų mirgėjo įvairiomis nuotraukomis ir vaizdo įrašais, prie kurių buvo du esminiai raktiniai žodžiai – „#10plius“ ir „#Alytus“. Kilus susidomėjimui, prasidėjo spėliojimai, ką tai reiškia ir kodėl tiek daug alytiškių tokias nuotraukas viešina savo paskyrose.

Tokia socialinių tinklų akcija su nuotraukose vaizduojamais dešimt panašių ar vienodų daiktų skelbia apie antrą kartą Lietuvoje organizuojamą bendruomenių iniciatyvų festivalį „10+ per 1 dieną“, kuris šiemet vyks vieną iš Alytaus miesto gimtadienio šventės dienų – birželio 21-ąją, sekmadienį. „Simboliškai bandėme atkreipti alytiškių dėmesį, iš pradžių kreipdamiesi į aktyvius socialinių tinklų vartotojus, nes manome, kad šiandien tai yra vienas patogiausių būdų pasiekti žmones“, – sekmadienio vakaro situaciją pristato festivalio organizatoriai. „Iniciatyvos festivalis yra skirtas žmonėms ir patys žmonės jį kuria, dėl to labai svarbu, kad apie šią dieną sužinotų ir prie jos prisidėtų kuo daugiau bendruomenių – kaimynų, senjorų, jaunimo ir kitų žmonių, besivienijančių į bendruomenes“, – idėją pristato „City Alumni Alytus“ narė, festivalio „10+ per 1 dieną“ koordinatorė Ugnė Andrijauskaitė.

Pirminė šio festivalio idėja atkeliavo iš Kolumbijos sostinės Bogotos, kur 2012 m. buvo surengta bendruomenių šventė „100 iniciatyvų per 1 dieną“. Lietuvoje panašus iniciatyvos festivalis „10+ per 1 dieną“ pirmą kartą buvo įgyvendintas praeitais metais Alytuje, o šiemet tikimasi dar didesnio ir aktyvesnio alytiškių įsitraukimo. Visi yra kviečiami birželio 21 d. jiems patogiu metu savo bendruomenėse organizuoti ir planuoti veiklą, kuri yra jiems patiems reikalinga. Praeitais metais iniciatyvos žemėlapyje buvo pati įvairiausia veikla – sporto ir laisvalaikio, miesto aplinkos gerinimo, bendruomeniškumo idėjos, pavyzdžiui, masinė mankšta, dviračių stovų įrengimas, sūpynių pakabinimas bei kita veikla. Šiemet renginio organizatoriai žada ir padėkos renginį visiems festivalio dalyviams, bet apie tai plačiau ir daugiau informacijos vėliau bus galima rasti tinklalapyje www.10pliusper1diena.lt ir soc. tinkle „Facebook“  www.facebook.com/10per1diena.

Ar norite dalyvauti ir prisidėti? Maloniai kviečiame nelikti abejingais! Registruokite savo iniciatyvą el. paštu 10per1diena@gmail.com, trumpai aprašykite, kas vyks, nurodykite, kur ir kuriuo laiku, jei reikalinga – kokias priemones turėti su savimi, ir kontaktinį asmenį pasiteirauti. Praeitais metais mieste vyko apie 20 skirtingų iniciatyvos rūšių, šiemet tikimasi bent dvigubai daugiau!

Daugiau informacijos teikia Ugnė Andrijauskaitė, „City Alumni Alytus“ narė, festivalio „10+ per 1 dieną“ koordinatorė. Mob. tel. +370 674 09 397. El. paštas 10per1diena@gmail.com

Kitos naujienos

Darbo partija antradienį iš savo gretų pašalino Druskininkų politiką, įtariamą disponavimu narkotikais.

Po penkių metų pertraukos į Lietuvos rankinio federacijos finalo ketvertą grįžta Alytaus "Varsos ...

Alytaus „Dainava“ pasirašė sutartį su 28 metų saugu iš Ukrainos Artiomu Radčenka. Tiesa, žaidėjas...

Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų. Ji 33-ia pasaulyje ir užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos valsty...