Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Alytuje – filmo „Aš esu“ premjera ir Pokyčių lyderių paskelbimas

Birželio 13 d. 18 val. vyks premjera Alytuje – išskirtinė dokumentinio filmo „Aš esu“ peržiūra ir pokyčių lyderių paskelbimas bei apdovanojimas Alytaus miesto teatre. Apie tai kalbame su FM99 viešinčia NVO „Pokyčių ambasada” vadove Klementina Gruzdiene.

Dokumentinis filmas „Aš esu“ parodo autistiško pasaulio realybę. Tai kelias, kurį pereina į jį patekusios šeimos. Pradžioje dažną lydi išgirstos diagnozės priėmimo bei atmetimo reakcijos, ašaros. Neretai susiduriama su patyčiomis, empatijos stoka. Kol galiausiai pasiekiama viltis bei tikėjimas, kad jei šviesime visuomenę, nebus nustūmimo į užribį. Filme šeimos, ugdymo specialistai, menininkai ir kiti žmonės pasakoja savo susidūrimus su neuroįvairove.

Filmo premjera įvyko Prezidentūroje praėjusių metų lapkričio mėnesį, vėliau keliavo per Lietuvą ir štai dabar – metas Dzūkijos sostinėje jam nušvisti didžiajame ekrane. „Manau, galbūt net ne turinys filme yra svarbiausias, o būtent filmas svarbiausias kaip priemonė, – kaip priemonė visus sukviesti ir pakalbėti, prakalbėti, būti priežastis, kodėl mes norime išvis kažkokių pokyčių, kodėl einama į pokyčius”, – sako K. Gruzdienė.

Renginyje taip pat vyks diskusijų teatro improvizija, kuri kvies renginio dalyvius pasidalinti kilusiais jausmais ir mintimis, kurie gal ne visada yra patogūs, bet labai svarbūs, kaip mūsų visuomenės atspindys.

Renginį vainikuos Pokyčių lyderių paskelbimas. Apdovanojimai bus įteikti iniciatyvoms, skatinančioms atvirumą visiems, keičiančioms požiūrį į įvairovę ir didinančioms supratimą apie skirtingus vaikų poreikius kultūrai, mokymuisi, laisvalaikiui. „Labai norėjome pastebėti tas iniciatyvas, kurias įstaigos, organizacijos jos taip gyvena ir pačios iš savęs inicijuoja, kad ir nedidelius pokyčius savo bendruomenėje, kad ir nedidelius pritaikymus aplinkoje, bet jie yra labai svarbūs, rodantys, kad ne tik pati organizacija yra atvira skirtingiems poreikiams, bet ir mus savotiškai edukuoja, paskatina susimąstyti apie kitus. Tokiomis organizacijomis ypatingai norisi pasidžiaugti, jas paskelbti” – kalba K. Gruzdienė. Pasak FM99 viešnios, labai svarbu kalbėti apie įkvėpimą, paskatinimą, juolab, kad nuo rudens prasidės išties nelengvas iššūkis – įtraukusis švietimas. „Mes esame čia tam, kad būtume kartu ir pasakytume, kad galime dar daugiau kartu, kad esate šaunuoliai!”

Kviečiame apsilankyti filmo „Aš esu” pristatymo bei Pokyčių lyderių pagerbimo renginyje Alytaus miesto teatre birželio 13 d. 18 val.! Pinigai, surinkti už bilietus bus panaudoti autistiškų vaikų įtraukiojo ugdymo poreikių tenkinimui. Vietos nenurodytos, bet visos yra sėdimos laisvu pasirinkimu kur.

Renginį organizuoja autizmo paramos fondas „Pokyčių ambasada“.

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....