Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Biudžeto komiteto pirmininkė apie biudžetą ir naują daugumą: “Manau čia bus tas pirmas dokumentas, kuris ir parodys, ar mes sugebam prieit tam tikrų kompromisų”

Planuojamas 2021 metų Alytaus m. biudžetas – 70 milijonų. Šiuo metu biudžeto projektas svarstomas tarybos komitetuose. Kaip FM99 sakė biudžeto komiteto pirmininkė valstiečių frakcijos atstovė Skaistė Ulčickaitė, kol kas nėra aiškaus projekto, nes dar laukiama tarybos narių siūlymų. 

Skaistė Ulčickaitė
Skaistė Ulčickaitė, nuotr. – iš asmeninio fb.

“Visų pasiūlymų komitetų pateiktų dar nežinau, visi pasiūlymai bus susumuoti ir reziumuoti, ir pateikti mums apžvalgai, tada daugiau galėsiu komentuoti, bet kiek girdėjau, tikrai iniciatyvą didelę rodo tarybos nariai ir stengaisi, kad visos sritys, kurios prašo finansavimo, būtų patenkintos,” – tikina biudžeto komiteto primininkė.

Kultūra tarp prioritetų

Anot jos, tarp prioritetų ir kultūros programa, kuri pradiniam biudžeto projekte buvo “nuskriausta”.

“Patenkinsimt tą poreikį bent minimaliai, stengsimės, todėl, kad Alytus, kiek žinome, 2022 metais bus kultūros sostine ir nesinorėtų rodyti miestą iš blogosios pusės. Taip pat nesinorėtų nuskriaust ir mūsų švietimo darbuotojų, tai jiems tam tikra dalį atriekėm, ir sportui, visi stengėmės, kad visose srityse bent kažkokią dalį gautų,”- kalbėjo S.Ulčickaitė. 

Paklausta apie planuojamus stambius projektus, komiteto pirmininkė sakė, kad stengiamasi, kad visi projektai nesustotų, nors ir sunkus laikmtetis.

Į naują daugumą žiūri viltingai

Apie naujai formuojamą daugumą, kurioje ir pati dalyvauja, tarybos narė kalbėjo optimistiškai. 

“Visada viltingai žiūriu į tai, ką mes pradedam, ir, atrodo, kaip ir viskas formuojasi gana stipriai, nežinau, parodys biudžeto sudėliojimas kokia dauguma galim būti stipri, kol kas šiai dienai labai sudėtinga prognozuot, manau čia bus tas pirmas dokumentas, kuris ir parodys, ar mes sugebam prieit tam tikrų kompromisų,” – svarstė Lietivos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnė.

Apie atskirų tarybos narių ar grupių lobistines iniciatyvas ir įtaką biudžetui S.Ulčickaitė nekalbėjo.

“Nenorėčiau komentuot. Kiekvienas tarybos narys turi tam tikrą sritį, kuria išmano geriau ir siekia tai sričiai didesnio finansavimo,” – trumpai atsakė biudžeto komiteto pirmininkė.

 S.Ulčickaitė nemano, kad situacija savivaldybės biudžete sudėtinga.

“Nemanau, kad situacija  sudėtinga, tiesiog norėčiau, kad savivaldybė priimtų tam tikras tvarkas ir taisykles, kur pati sistema sudėliotų tam tikrą biudžetą, tarybos nariams nereikėtų tiek daug vargt,” – kalbėjo komiteto pirmininkė.

“Esu už tai, kad bet kokios tvarkos įvedimas remtųsi įstatymais,” – sako S.Ulčickaitė.

Opozicijos lyderis Vytautas Jastremskas: “Kartais užsimirštama, kad biudžetas tai nėra tik pajamos ir išlaidos, kurias reikia gauti ir paskirstyti, bet tikslai, kuriuos reikia pasiekti”

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...