Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Bliuzo naktys 2015“: atlikėjų sąrašas ilgėja

Ilgaamžio festivalio „Bliuzo naktys 2015“ grupių ir atlikėjų gretos plečiasi. Organizatoriai neabejoja, kad intriguojantys nauji vardai ir jų savita spalva (jau vien ką reiškia „Rožinis dramblys“!) liepos 4-5 dienomis bliuzo scenai Varniuose suteiks dar daugiau polėkio, veiksmo ir išskirtinio charakterio.

Vieni įdomiausių festivalio svečių – Latvijos scenos atradimas „The Pink Elephant“, psichodelinio roko grupė iš Rygos, kurios muzika praturinta džiazo ir bliuzo elementais, svajingomis gitaromis ir banguojančiais vokalais. 2013-ųjų vasarą susiformavusi kompanija „The Pink Elephant“ daug dėmesio skiria vizualiniams sprendimams, o šiuo metu grupės nariai repetuoja su choreografu, kurdami muziką, tinkamą šokio performansui.

The_Pink_Elephant
The Pink Elephant

Jie visi dainuoja, šnabžda ir dejuoja, charakteristinė grupės įvaizdžio ypatybė – daugiabalsumas. Kiekviena „The Pink Elephant“ daina – lyg kelionė laiku ir visata, tampanti akstinu klausytojams ne tik užsimerkti ir dreifuoti tolyn, bet ir šokti. Jaunajai Lietuvos bliuzo scenai festivalyje „Bliuzo naktys 2015“ be kita ko astovaus grupė „Sakai“, kurios nariai yra groję žinomuose kolektyvuose – „Ai Šeip Bičiukai“, „Candee Train“, „Garbanotas Bosistas“.

Sakai
Sakai

„Esame grupelė muziką gerbiančių muzikantų. Kiekvienas esame grojęs skirtinguose ansambliuose, bet galų gale likimas mus suvedė savo idėjomis dalintis kartu. Grojame melodingą bliuzo, roko ir džiazo muzikos mišinį. Festivalyje „Bliuzo naktys“ esame patyrę be galo daug gerų įspūdžių. Laikome garbe galimybę ir vėl užlipti ant didžiosios bliuzų scenos!“ – tvirtina „Sakai“.

Į festivalį „Bliuzo naktys“ sugrįžta ir 2012-aisiais čia debiutavę vilniečiai „Movo“. Grupė, originaliai pinanti šiuolaikinio roko ir septintojo dešimtmečio hipių muzikos skambesius, pasipildė naujais nariais, o šių metų festivalyje pristatys ir naują programą.

Movo
Movo

Dar du talentingi jauni atlikėjai – Artūras Dubaka ir Justė Kazakevičiūtė, į festivalio dalyvių gretas pateko dėka „Vytauto Kernagio fondo“. „Kadaise Kernagis pats buvo pirmųjų „Bliuzo naktų“ vedėjas. Tai šiemet prisiminėme, besiruošdami vienai parodai. Tuomet susisiekėme su jo vardo fondu ir sutarėme, kad galime pradėti tarpusavio bendradarbiavimą jų globojamų atlikėjų koncertu. Labai tikimės, kad tokią partnerystę tęsime ir tai išaugs į ką nors gražaus“, – kalbėjo „Bliuzo naktų“ organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka.Šią vasarą festivalyje „Bliuzo naktys 2015“ taip pat pasirodys patrakėliai suomiai „Steve ‘N’ Seagulls“, svečiai iš Valstijų „Dwayne Dopsie & The Zydeco Hellraisers“, egzotiškoji nigerietė Justina Lee Brown su „Latvian Blues Band“, talentingas vokietis Jesperas Munkas, „R’n’R Band Keksi & Orchestra“ iš Latvijos, o taip pat lietuviai – „Arina & Veto Bank“, „Garbanotas Bosistas“, „Baltasis Kiras“, „Mood Sellers Band“. Festivalyje gros ugniaplaukis amerikietis Keeganas McInroe’us, ruošiantis programą su mūsiškiu Aleksandru Belkinu, o taip pat – Šarūnas Petrutis, „The Road Band“ ir kiti.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...