Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Boksas ir šachmatai suvienys jėgas unikaliame turnyre

Profesionalūs sportininkai bei paprasti sporto mėgėjai sekmadienį rinksis į šachbokso turnyrą Jadvygavos taurei laimėti. Kelmės rajone vyksiančios varžybos pirmą sykį Lietuvos sporto istorijoje apjungs dvi populiarias, bet drauge ir, atrodytų, radikaliai priešingas sporto šakas – šachmatus ir boksą.Vienas esminių varžybų, kurias Lietuvos šachmatų bokso federacija, tikslų – subalansuoti protinius ir fizinius pajėgumus. Šioje daugiakovėje varžovams tenka rungtis dviejose rungtyse – bokso ir šachmatų sporte. Kaip ir boksas, šachmatų boksas taip pat skirstomas į svorio kategorijas. Tiesa, jos tėra keturios: lengvo svorio, vidutinio, pusiau sunkaus ir sunkaus.Šio žaidimo mačą sudaro 11 kėlinių. 6 kėliniai, trunkantys po 3 – 4 minutes, skiriami šachmatų rungčiai, o likę 5 raundai po 3 minutes – bokso varžyboms. Žaidimas pradedamas šachmatų partija. Po pirmojo šachmatų raundo vyksta bokso varžybos. Tolimesnėje eigoje žaidimas vyksta pakaitomis.


Pertrauka tarp žaidimo raundų trunka tik 1 min, kurios metu žaidėjai turi spėti ne tik atsipūsti, bet ir persiorientuoti kitam žaidimui. Šachmatų partijų metu yra taikomos greitųjų šachmatų varžybų taisyklės. Kitaip tariant, varžovai visos partijos metu turi tik 12 minučių ėjimams numatyti bei pergalei pasiekti.„Šis sportas unikalus tuo, jog ugdo ne tik fizines, bet ir protines galias. Ir jame nugali ne stipriausi ar protingiausi, o universaliausios asmenybės – ir fiziškai, ir intelektualiai pažengę atletai“, – aiškino turnyro Jadvygavoje organizatoriai.
Beje, šachboksas – pastaraisiais metais itin populiarėjanti pasaulyje pramoga. Neretai ja susižavi užimti verslo žmonės, kurie nori aktyviai ir efektyviai praleisti laisvalaikį, besirūpindami ir savo kūno, ir protiniu lavinimu.„Tai pirmasis toks blynas. Jį išmėgins sportininkai, studentai bei kiti norintys. Jei idėja pasiteisins, rudenį planuojame surengti pirmąjį Lietuvos šachbokso čempionatą“, – sakė organizatoriai.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...