Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Bonsų meną į Lietuvą atnešęs alytiškis Kęstutis Ptakauskas neslepia – mėgstama veikla išsaugojo norą gyventi

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Karo Afganistane baisybes patyręs vyras neslepia: grįžęs po tarnybos armijoje pagalvodavo net apie išėjimą iš gyvenimo. Jokia veikla neteikė malonumo, o galvoje sukosi niūrūs atsiminimai.

Ir tik atsitiktinai į Kęstučio rankas pakliuvęs bonsas nulėmė vyro ateitį bei pasirinkimus. Kęstučio į Lietuvą atnešta japonų meno rūšis jam ne tik hobis, bet ir gyvenimo būdas.

Kęstutis Ptakauskas su anūkais

Laidoje „Papasakok man“ su Vija, Kęstutis pasakoja, kaip devintojo dešimtmečio pradžioje susidomėjęs bonsų auginimu ieškojo informacijos apie šią veiklą. Rašė laiškus į Japoniją (atkreipiu dėmesį, jog tuomet nebuvo interneto ir laiškus siųsdavome išskirtinai tik paštu). O iš trijų išsiųstų laiškų atsakymo sulaukė tik vienas su nuoroda į Europos bonsų augintojus.

Tik išskirtinio Kęstučio atkaklumo dėka, šis menas atėjo ir į mūsų šalį, o po kelių metų pas bonsų meistrą atplaukė ir pirmieji japoniški KOI karpiai.

Nuoširdus Kęstučio atvirumas pakeri nuo pirmų jo ištartų sakinių, o nuo veido nedingstanti šypsena atskleidžia meilę gyvenimui ir jį supančiai aplinkai.

Bendraudami su šia asmenybe nepamatysite nei puikybės, nei garbės troškimo, o pasididžiuoti būtų kuo – Kęstutis Ptakauskas yra pasaulyje pripažintas japoniškų sodų kūrėjas ir menininkas. Jo kūriniai įvertinti Japonijoje, Kinijoje, Pietų Korėjoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, Italijoje, Čekijoje, Slovakijoje bei kitose šalyse. Jis ne tik  bonsų meistras, bet ir pasaulinio lygio bonsų instruktorius, apdovanotas aukščiausio lygio įvertinimais ir diplomais.

Pasiklausykite „Papasakok man“ tinklalaidę ir sužinokite nuo ko prasidėjo bonsų istorija Lietuvoje, o jeigu norite patys tapti bonsų augintojais patarimus išgirsite iš eksperto lūpų.

„Papasakok man“ laida dalinai finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...