Klausyti gyvai

21:00 - 22:00

Vakaro dvelksmas

Buitinės technikos prietaisų paruošimas pirmajam ir tolimesniam naudojimui

Įsigijote naują buitinį prietaisą? Kaip ir ką daryti, kad jis ilgai tarnautų bei nebūtų sugadintas po pirmojo naudojimo. Pateiksime keletą eksploatavimo patarimų buities technikos prietaisams.

 

 

Skalbimo mašina

Klientams įsigijus naują skalbimo mašiną, vis dar dažnai sulaukiame nemalonių skambučių, kad įsigyta skalbyklė yra „nekokybiška, labai vibruoja ir šokinėja gręžimo metu“. Galime užtikrinti – tai ne skalbimo mašinos gedimas – Jūs paprasčiausiai neišsukote transportavimo varžtų, kurie gabenimo metu prilaiko skalbimo mašinos būgną. Dažniausiai skalbimo mašinos galinėje dalyje būna 3-4 tokie varžtai.

 

 

Svarbus faktorius yra ir paviršius, ant kurio stovi skalbimo mašinos. Paviršius turi būti lygus, na, o jei taip nėra – sureguliuokite skalbimo mašinos kojeles, kad prietaisas stovėtų visiškai tiesiai ir nejudėtų. Taip sumažinsite skalbimo-gręžimo metu skleidžiamą vibraciją ir prietaiso dėvėjimąsi.

ŠALDYTUVAS

 

Kaip ir be skalbimo mašinos, be šaldytuvo mes neįsivaizduojame savo gyvenimo. Jei jau nusprendėte įsigyti naują šaldytuvą – reikia žinoti ką reikia ir ko negalima daryti tik įsigijus šaldytuvą.

Visų pirma, parsivežus šaldytuvą – jo negalima iš karto jungti į elektros lizdą. Po transportavimo, prieš įjungiant šaldytuvą rekomenduojama, kad visi šaldytuvai vertikalioje padėtyje turi pastovėti minimum 4 valandas, o geriausia – vieną parą.

Taip pat, ypač svarbus aspektas perkantiems ar įsigijusiems šaldytuvą – patalpa, kurioje prietaisas bus laikomas. Patalpoje yra būtina bent 8-12 laispnių šilumos temperatūra, kad prietaisas veiktų tinkamai. Kitu atveju – garantinis aptarnavimas nebus taikomas.

Įjungus šaldytuvą – rekomenduojama jam leisti užsišaldyti iki reikiamos temperatūros ir tik tada dėti produktus į vidų, kad per daug neapsunkinti kompresoriaus darbo.

 

Šaldytuvo durelių atidarymo krypties keitimas

 

Dažnai nustembame išgirdę, kad naujo šaldytuvo ar šaldiklio pirkėjai nežino, kad beveik 99 % šaldymo prietaisų durelių atidarymo kryptis yra keičiama.

Taisyklė tokia: šaldytuvo ar šaldiklio durelių kryptį reikia keisti, kad jas atidarius nereiktų daryti papildomo žingsnio ar kelių ir jas „apeiti“, kad pasiektume prietaiso turinį.

Kitaip tariant, jei naujieji šaldytuvai ar šaldikliai stovi prie sienos virtuvės dešinėje pusėje, durelės turi atsidaryti į dešinę pusę (lankstai turi būti prie sienos, o durelių rankenos  – kairėje).

Sužinoti, ar durelių kryptis keičiama – labai paprasta: atidžiau apžiūrėjus galima pamatyti jau gamykloje paruoštas skylutes rankenoms ant durelių briaunos ir lankstų vietą ant prietaiso korpuso. Beje – dažnai šios montavimo skylutės būna uždengtos apdaila.

Retai pasitaiko, kad krypties pakeisti negalima:  jei prietaisas yra senovinio „retro“ stiliaus ar turi sudėtingus valdymo elementus durelėse – vandens prijungimo žarneles ir pan.

Žodžiu – prieš perkant naująjį šaldymo įrenginį reikia tai išsiaiškinti ar pasiklausti pardavėjų.

Pasikeisti durelių kryptį gali bet kuris nagingesnis šeimininkas – ypatingų įrankių nereikia. Geriausiai šį darbą atlikti dviese.

Dėmesio – keičiant dureles šaldytuvo ar šaldiklio negalima guldyti nei ant nugarinės pusės, nei ant šono.

Jei visgi Jums durelių atidarymo kryptis netinka, o patys jos keisti nenorite, GUT parduotuvės galite nebrangiai gauti šią paslaugą. Svarbu įspėti Jus aptarnavusį GUT pardavėją prieš iškeliaujant prietaisui iš GUT sandėlio. Galima durelių krypties keitimo paslauga ir Jūsų namuose, tik tai jau kainuos brangiau.

 

Orkaičių ir viryklių prijungimas prie elektros tinklo

 

Norime atkreipti dėmesį, kad ne visada prie naujos orkaitės ar viryklės būna įvadinis (prijungimo prie elektros tinklo) laidas.

Taisyklė yra tokia: jei elektrinės viryklės ar priklausomos orkaitės (kuomet joje yra ir kaitlentės valdymo rankenėlės) galingumas didesnis nei 7 KW* – laidas į komplektaciją neįeina.

*ar laidas priklauso ar ne – sprendžia pats gamintojas. Vieniems modeliams jis būna pridėtas, kitiems  – ne.

Nekomplektuojama yra dėl 2 priežasčių:

  1. Elektrinę viryklę ar orkaitės ir kaitlentės komplektą galima jungti prie vienos fazės, dviejų fazių arba trijų fazių elektros tinklo.

Gamintojas negali žinoti, kokį prijungimo būdą rinksis klientas ir negali pridėti prie prietaiso visų galimų prijungimo priemonių.

  1. Dėl aukščiau paminėtos priežasties, kad prietaisų galingumas yra didelis ir sujungus visas galimas jų funkcijas, naudojamas didelis srovės kiekis, gamintojai rekomenduoja nenaudoti kištukinio viryklės prijungimo būdo (kištukas įkištas į kištukinį lizdą (rozetę), o naudoti įvadinio kabelio tiesioginį prijungimą prie viryklės ar orkaitės kontaktų, esančių prietaiso galinėje sienelėje.

Apie visus prijungimo būdus yra išsamiai ir schematiškai nurodyta prietaiso instrukcijoje bei lentelėje ant jo galinės sienelės.

Jei Jūsų prietaisas bus jungiamas prie vienos fazės tinklo, reikės naudoti trumpiklius.

Mes patariame kreiptis į kvalifikuotą elektriką, kuris parinks tinkamo storio prijungimo kabelį (senesnės statybos butuose dažnai tenka atitinkamų parametrų kabelį instaliuoti net nuo įvadinės laiptinės spintos) ir teisingai prijungs prie Jūsų prietaiso. Tai svarbu ne tik dėl tinkamo prietaiso veikimo, bet ir dėl Jūsų saugumo!

Įspėjame, kad neteisingai prijungus elektrinę viryklę, ji gali būti akimirksniu sugadinta ir nemokamo garantinio aptarnavimo sąlygos tokiu atveju negalios.

Kilus klausimų, maloniai prašome kreiptis į mus.

Įsigijus naują orkaitę – prieš pradedant naudoti, ją būtina iškaitinti. Kaip tai padaryti: pirmiausia reikia išimti visas orkaitės skardas; orkaitę reikia įkaitinti iki maksimalios temperatūros ir palikti apie 45 min. Jei degimo kvapas nedings po pirmojo iškaitinimo, visą procesą pakartokite iš naujo.

 

 

DŽIOVYKLĖ

 

Šiais laikais populiariausios yra džiovyklės su šilumos siurbliu. Tai taupiausia kondensacinių džiovyklių rūšis. Šie įrenginiai atšaldo iš drabužių išskiriamą orą ir jį nusausina. Šilumos siurblį turinčios džiovyklės vartoja dvigubai mažiau elektros energijos už tradicinius kondensacinius įrenginius. Jos švelniau elgiasi su skalbiniais ir dirba tyliau už kitų tipų džiovykles.

Jos veikimą generuoja kompresorius (toks pat kaip ir šaldytuve), taigi, įsigijus naują džiovykle ir prieš jungiant ją į elektros lizdą yra būtina ją palaikyti vertikalioje padėtyje bent apie 4 valandas.

*Reklama

Kitos naujienos

Alytaus apskrities policijos pareigūnai sulaikė iš užsienio į Lietuvą atgabentus 11 kilogramų kanapių.

Po žiemos atėjus pavasariui yra išbandymas tvarkant bei prižiūrint kaimų kelius. Alytaus rajone š...

Jaunosios kartos dainininkas ir muzikos kūrėjas Dovi Mi pristato naujausią savo darbą – kūrinį „C...

Per šventes ženkliai pasunkėja pirkinių krepšiai ir atliekų konteineriai. „Dar nebuvo tokių švenč...