Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Bus reguliuojami kelius gadinančių miškovežių vairuotojai

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas pakvietė miškų urėdijos, miškų tarnybos, apskrities policijos, privačių miškų asociacijos atstovus padiskutuoti dėl apvalios medienos iš miškų gabenimo tvarkos. Miškovežiai gadina rajono kelius, todėl savivaldybė planuoja nustatyti tvarką, kad vežėjai mišką vežtų tik geru oru. Medienos išvežimo iš miškų problema rajone yra ne pirmi metai. Gyventojai praneša savivaldybės merui ir specialistams apie miškovežių sugadintus kelius. Ypač tokių pranešimų padaugėja atšilus orams, tačiau šiemet dėl šilto oro daug buvo ir žiemą.

Meras pabrėžė, kad dėl miško vežimo tvarkos būtini sprendimai ir savivaldybės, policijos, miškininkų bendradarbiavimas. Kad miško vežėjai elgtųsi atsakingai ir polaidžio metu  negadinti kelių yra paruoštas savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Kručkauskaitės įsakymo projektas, kuriame numatytas miško vežimo laikotarpis.

DSC08037
Alytaus rajono savivaldybė ketina nustatyti tvarką, kad vežėjai mišką vežtų tik geru oru (ARSA nuotr.)

„Nustatyti savivaldybės reikalavimai sureguliuos medienos vežėjus“, – sakė meras A. Vrubliauskas. Įsakymo projekte numatyta, kad krovinio siuntėjas apie miško vežimą rajono keliais ir sandėliuojamą medieną turės informuoti seniūnijų seniūnus. Apribojimai vežimui numatyti nuo spalio 1 iki gegužės 1 d. Už apvalios medienos vežimo taisyklių nesilaikymą numatyta bauda nuo 57 iki 144 eurų.

„Jei netinkamu laiku veža medieną, kelią gali sugadinti ir 10 tonų krovinys“,– atkreipė dėmesį miškininkas. Savivaldybės administracijos direktorė J. Kručkauskiatė svarstys miškininkų pasiūlymą informacinius pranešimus apie apvalios medienos gabenimą skelbti savivaldybės interneto svetainėje.

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas