Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Buvusioje Alytaus naftos produktų bazės teritorijoje ruošiamasi tvarkymo darbams

Buvusioje Alytaus naftos produktų bazės teritorijoje ruošiamasi tvarkymo darbams. Alytaus miesto savivaldybėje buvo pristatytas taršos skystais naftos produktais teritorijų tvarkymo poreikis ir galimybės.

Užterštumo naftos produktais problema Alytaus mieste iškilo 1983 m.
, kai Santaikos g. geriamojo vandens šuliniuose buvo aptikti teršalai. Tuo metu taršos plotas Alytuje apėmė 40 ha plotą. Daugiausiai teršalų buvo rasta centrinėje miesto dalyje ir senamiestyje. Maždaug 20 ha teritorijoje teršalai buvo matomi vizualiai ir nereikėjo atlikti jokių tyrimų. Š iame plote buvo rasta apie 300 t teršalų, iš požeminio grunto ištraukta 108 t skystų naftos produktų.

Situacija Alytaus mieste, palyginus su kitais Lietuvos miestais, nėra bloga. Buvusios naftos bazės teritorijoje teršalų kiekis yra sumažėjęs, tačiau atrandama naujų, nedidelių užterštų plotų Kepyklos g. teritorijoje. Naftos produktais užterštos teritorijos sutvarkymo planas teikiamas derinti Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentui. Lėšas šiam planui įgyvendinti bus siekiama gauti iš ES 2014-2020 metų struktūrinių fondų.

Lietuvoje yra apie 100 valytinų objektų, kurių bendras plotas sudaro 200 ha. Š iuose plotuose randama apie 4 mln. m³ teršalų. Lietuvoje jau yra ištraukta apie 4,5 tūkst. t naftos produktų.

——

Kalbėk zinios@fm99.lt

 

Kitos naujienos

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...

Rugpjūčio 12 d. (penktadienį), 19:00 kviečiame atvykti į Audiovizualių menų centrą (buvusią Alytaus sinag...