Klausyti gyvai

08:35 - 09:00

Ši diena muzikos istorijoje

COVID-19 atvejai Alytaus darželyje “Obelėlėje” ir “Sakalėlio” mokykloje

COVID-19 atvejai Alytaus švietimo įstaigose – darželyje “Obelėlė” ir “Sakalėlio” pradinėje mokykloje. Alytus iki šiol likęs tarp nedaugelio žaliai žymimų savivaldybių, tačiau situacija keičiasi, o susirgimų COVID-19 skaičius Alytuje didėja. Vakar nustatyti penki nauji atvejai, yra atvejų ir švietimo įstaigose.

NVSC specialistė Justina Petravičienė

Kaip FM99 sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Justina Petravičienė, naujų atvejų epidemiologiniai tyrimai vis dar atliekami, tad informacija labai “šviežia” ir ne visi kontaktai dar žinomi. J.Petravičienė patvirtino, kad “Obelėlėje” atvejis patvirtintas administracijos darbuotojai, tad rizikos vaikams ir kitiems darbuotojams neturėtų būti, tačiau visa informacija dar renkama.

COVID-19 atvejis ir „Sakalėlyje“

Antrasis atvejis nustatytas “Sakalėlio” pradinės mokyklos darbuotojui, tačiau informacija taip pat dar renkama.

Ar išties atvejis nustatytas pedagogei, kuri dirba net keliose švietimo įstaigose, NVSC specialistė kol kas patvirtinti negalėjo, nes epidemiologinė informacija dar renkama.

Labai svarbu sužinojus apie kontaktą iškart izoliuotis

Ji akcentavo, kad labai svarbu, kad asmenys, kurie pirmi sužino turėję didelės rizikos sąlytį su susirgusiu žmogum, skubiai izoliuotųsi, nelaukdami NVSC skambučio. Anot jos, dažniausiai užsikrėtę žmonės pirmi informuoja savo kolegas, asmenis, su kuriais bendravo, tad labai svarbu, kad šie reaguotų tinkamai.

Didelės rizikos sąlyčiu laikoma kai asmenys bendrauja uždaroje patalpoje ilgiau nei 15 minučių be asmens apsaugos priemonių arba lietė vienas kitą, tai privalo izoliuotis nuo pat to momento, kai sužino, kad bendravo. Tik taip galima užkirsti kelia virusui toliau plisti, kalbėjo. Justina Petravičienė.

Taip pat neoficialiais duomenimis koronavirusas diagnozuotas mažiausiai vienam savivaldybės darbuotojui, dar keli izoliavosi dėl artimo kontakto.

Iš viso šiuo metu serga jau 25 alytiškiai, be šiandien diagnozuotų, dar dešimt yra pasveikusių.

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...