Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

D.Radzevičius: COVID-19 užima nepelnytai daug vietos ir beveik išbraukėme kitas svarbias temas

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Apie šiuos metus Lietuvos žurnalistikoje ir Lietuvos žurnalistų gyvenimuose FM99 kalbina Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininką Dainių Radzevičių.

Šiais metais žurnalistų darbe netrūko iššūkių: nuo sudėtingų darbo sąlygų pandemijos metu iki kontraversiškų naujienų ir nepasitenkinimo, grasinimų. D.Radzevičiaus teigimu, pandemija ne tik sunkino darbo sąlygas, bet ir gavo per daug dėmesio, dėl to per mažai žurnalistų dėmesio buvo skiriama kitoms svarbioms temoms.

„Deja, bet man atrodo, kad Covid-19 virusas kasdien užima nepelnytai daug vietos ir mes beveik visiškai išbraukėme tokias svarbias temas kaip švietimo sistemos reforma ir kitas aktualijas.“ – kalbėjo LŽS pirmininkas. 

D.Radzevičius sakė, kad kai kurie radikaliai žiniasklaidos nemėgstantys, žmonės gavo daug peno neapykantai ir visuomenėje išryškėjo gana didelė takoskyra.

Dainius Radzevičius

„Taip atsitiko matyt dėl to, kad nepastebėjome kai kurių dalykų, pavyzdžiui, kad takoskyra ir atskirtis tapo pernelyg didelė ir pikti žmonės, deja, šiomis dienomis labai neadekvačiomis formomis išreiškia savo pasipiktinimą, t.y. smurtas prieš žurnalistus, Seimo narius ir tiesiog prieš bet ką kitą.“ – sako D.Radzevičius. Jo manymu, tokio radikalėjimo priežastys gali būti per mažai naudojamas kritinis mąstymas tikrinant informaciją, pernelyg silpna politinių lyderių karta ir nepasitikėjimas ja, nes to nepasitikėjimo dalis yra permetama ir ant žurnalistų pykstant, kad žurnalistai „netaiso“ valdžios sprendimų.

Pasak D.Radzevičiaus, šiais metais Seimui pavyko išspręsti kelias problemas, kurios trukdė žurnalistų darbui.

„Bent jau dalį ankstesnių valdžių padarytų klaidų per šiuos metus Seimui pavyko ištaisyti, pavyzdžiui, buvo sutvarkytas klausimas ir dabar žurnalistai gali naudotis valstybiniuose registruose esančia informacija ir tikrinti politikų ir verslo sąsajas bei pabandyti kuo tiksliau pateikti informaciją“, – teigė pašnekovas. Tačiau jis taip pat pažymėjo, kad šiuo metu kai kurie politikai yra silpni ir dėl to nepriima kritikos, mieliau pasitiki politine reklama kaip geriausiu instrumentu valdžioje. 

Daugiau apie žurnalistų ir valdžios santykius bei šių metų aktualijas žurnalistikoje klausykite FM99 pokalbyje su Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi.

Kitos naujienos

Rugpjūčio 14-ąją Druskininkuose vyko aštuntasis sūrių festivalis. Jame dalyvavo 20 smulkių sūrininkų iš L...

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...