Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

Darius Mileris Nojus: Mes turėjom nugalėti ir, neabejoju, nugalėjom tą laiką savo kūryba!

Tikri įspūdžiai iš nuoširdus pokalbis su Airijoje gyvenančiu alytiškiu, Alytaus ambasadoriumi Dariumi Mileriu – Nojumi.

Šiandien prisiminkime gerai žinomos kalėdinės dainos eilutę “Baltam sniege liks mūsų pėdos…” ir jos autorių – Darių Milerį – Nojų. Šią dainą Darius parašė prieš 20 metų, tūkstantmečių sandūroje. 

Šie metai buvo labai įvairiapusiški, sako Nojus, pradžioje labai daug žadantys, kovo mėnesiui buvo planuotas albumas. Tačiau atėjęs karantinas sustabdė ir apvertė daug ką, tačiau atvėrė kitas galimybes, sako Darius, “bendrauti, išnaudoti interneto įrankius virtualiai, ką mes ir padarėme, nes nebeliko nieko daugiau”.

“Mes turėjom nugalėti ir neabejoju, nugalėjom tą laiką savo kūryba, savo bendravimu ir susitikimais virtualiai, kiek leido – paskui ir gyvai. Šie metai buvo tokie įvairiapusiški, kad net sunku nuspręst, nuo ko pradėt ir pasakot apie juos,” – praėjusius metus prisimena pasaulio alytiškis.

Jo virtualios scenos idėja atsirado pajutus, kad poreikis yra, iš diskusijų, komentarų, ir galiausiai penktadienio virtuali scena tapo įprasta ir laukiama internetinėje erdvėje – tiek tarp Airijoje gyvenančių lietuvių, tiek ir Lietuvoje.

Šiais 2020-aisias metais kovo 11 dieną buvo įkurta ir Airijos lietuvių kultūros asociacija – “kultūrininkų”, kaip sako Darius, gyvenančių Airijoje. Nors dar nespėjo jos įregistruoti oficialiai, bet asociacija jau pakrikštyta ir koncertu, vykusiu taip pat virtualiai.

Nojus FM99 studijoje

O kūrybą galima surasti visur, net maisto gaminime ir namų remonte galime surasti kūrybą, juokiasi Darius: “Aš pats suspėjau ištapetuoti tris kambarius”.

“Akustinės kalėdos” kadaise buvo muzikinis reiškinys Alytuje, tiesiog būtinas prieš kiekvienas kalėdas, jos irgi tuomet atsirado iš būtinybės pasidalinti – alytiškiai muzikantai susitikdavo kartu groti šiuo  šventiniu laikotarpiu. “Puikūs atsiminimai”, – prisimena Darius.

Šiais metais Airijoje gimęs labdaros koncertas “Gerumo sparnai” – dar viena Airijos lietuvių kultūros asociacijos iniciatyva, kuri buvo natūrali visų metų tąsa, sako Darius.

“Kiekvieno mūsų lašelis gerumo virto galinga srove,” – džiaugiasi alytiškis.

Apie gyvenimą Aiirijoje, suvaržymus ir Kalėdas ten – klausykite visą pokalbį su Dariumi Mileriu Nojumi.

Kitos naujienos

Pirmajame Alytuje rekonstruojamas prekybos centras A.Juozapavičiaus gatvėje. Projekto viešasis svarstymas...

Rugpjūčio 14-ąją Druskininkuose vyko aštuntasis sūrių festivalis. Jame dalyvavo 20 smulkių sūrininkų iš L...

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...