
Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:
Alytaus miesto savivaldybėje vykdoma švietimo reforma sulaukė didelio pasipriešinimo tiek iš pedagogų, tiek iš tėvų bendruomenės. Savo nerimą reiškia ir pirmosios lietuviškos Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos alumnai, kurie, reaguodami į susiklosčiusią situaciją, kreipėsi į šalies vadovus bei žiniasklaidą.
Rengiamas dar vienas protestas
Kaip teigiama viešame kreipimesi, Alytaus švietimo reforma atvėrė jau daugelį metų besikaupiančias problemas. Dėl nesusikalbėjimo su savivaldybės administracija ir švietimo skyriumi tėvai bei pedagogai imasi veiksmų – kovo 3 dieną 16.30 val. jie vėl rengia protestą prie savivaldybės.
Lietuvos Respublikos prezidento patarėja švietimo klausimais dr. Jūratė Litvinaitė pabrėžė, kad „sprendimai turi būti priimti susitarus, pasiekus kompromisų, užtikrinančių švietimo kokybę ir vaikų gerovę“.
Didelė darbuotojų atleidimo grėsmė
Vienas didžiausių nerimą keliančių klausimų – planuojami masiniai pedagogų ir administracijos darbuotojų atleidimai, rašo VDG alumnai. Anot laiško, Alytaus miesto savivaldybėje numatoma atleisti apie 300 pedagogų bei 100 administracijos darbuotojų – tai itin skaudus smūgis, turint omenyje, kad Lietuvoje jau dabar trūksta švietimo srities specialistų.
Tėvų pasipriešinimas reformai
Alytaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų tėvai kategoriškai nepritaria savivaldybės sprendimams. Jų pagrindiniai argumentai:
- Priešmokyklinio amžiaus vaikai būtų priversti pereiti į mokyklą, prarandant galimybę lankyti darželį iki pirmos klasės.
- Lopšeliai-darželiai būtų prijungti prie progimnazijų, o jų patalpos ateityje galimai išnuomotos ar parduotos.
- Progimnazijų patalpos nėra pritaikytos mažiems vaikams – nėra fizinių aptvarų, vyksta intensyvi mokinių srautų kaita, kas gali sukelti stresą mažiesiems ugdytiniams.
Švietimo ateitis – politinės valios klausimas
Pirmosios lietuviškos Vytauto Didžiojo gimnazijos alumnai palaiko protestuojančius tėvus ir pedagogus, pabrėždami, kad švietimo įstaigų likvidavimas nėra tinkamas sprendimas. Anot jų, „Alytus yra deklaruojamas kaip šeimų miestas, tačiau ar tikrai taip bus, jei naikinamos ikimokyklinio ugdymo įstaigos?“



Bendruomenė ragina valdžios atstovus išgirsti jų balsą ir ieškoti sprendimų, kurie užtikrintų švietimo sistemos stabilumą bei vaikų gerovę. „Demokratija – tai visų pirma darni, laiminga visuomenė, kurianti tvarią ir stiprią valstybę“, – teigiama kreipimesi.