Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Dėl kelio Kaunas – Prienai – Alytus rekonstrukcijos kreiptasi į Saulių Skvernelį

Praeitą savaitę penkių savivaldybių – Alytaus miesto, rajono, Prienų rajono, Birštono ir Kauno rajono – merai pasirašė kreipimąsi Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui ir susisiekimo ministrui, kad kelio Nr. 130 Kaunas – Prienai  – Alytus rekonstrukcijos darbai būtų įtraukti į valstybei svarbių projektų sąrašą. Tuo siekiama, kad greičiau būtų skirtas finansavimas šio kelio rekonstrukcijos darbams.

Siekiama, kad greičiau būtų skirtas finansavimas šio kelio rekonstrukcijos darbams (AMS nuotr.)

„Kelias į Kauną labai svarbus ir Alytaus gyventojams, ir verslui. Kaip ir visoje Europoje, dalis žmonių pasirenka gyventi mažesniame mieste, o dirbti – didesniame dėl aukštesnio atlyginimo ar galimybių susirasti įdomesnį darbą. Gyventi mažesniame mieste patogiau šeimai, ypač auginančiai mažus vaikus. Kasdien dirbti į Kauną važiuoja nemažai alytiškių, ir atvirkščiai – dalis specialistų bei įmonių vadovų atvyksta iš Kauno, tad sutvarkius šią kelio atkarpą tikslą pasiekti būtų patogiau ir saugiau“, – teigė Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius. „Prieš Naujuosius metus pasirašyta sutartis su „Lietuvos geležinkeliais“  taip pat leis pabaigti Naujosios gatvės rekonstrukciją iki miesto ribos. Tokiu būdu būtų užtikrintas maksimaliai geras alytiškių susisiekimas su Kaunu ir centrine Lietuva.“

Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius

Per Alytaus miesto teritoriją eina keletas mūsų krašto kelių, o kelias Alytus – Prienai –Kaunas yra vienas labiausiai apkrautų kelių, užtikrinantis susisiekimą tarp centrinės ir pietinės Lietuvos. Eismo intensyvumas šiame kelyje vis didėja, o kelio dangos būklė ir eismo sąlygos prastėja. Nors beveik visoje Kaunas – Prienai atkarpoje greitis ribojimas iki 70 km per valandą, tačiau dėl spūsčių transportas juda gerokai lėčiau. Taip pat per dvejus metus šiame kelyje užregistruoti 168 eismo įvykiai.

2015–2016 metais dalis šio kelio ruožų buvo atnaujinti, paklojant asfaltbetono  dangos sluoksnį. Tačiau 2017 metais darbai sustojo, todėl kreipimusi prašoma šį kelią įtraukti į valstybei svarbių projektų sąrašą ir skirti finansavimą kelio rekonstrukciniams darbams. Tikimasi, kad Lietuvos Respublikos  Ministras Pirmininkas ir Susisiekimo ministerija atkreips dėmesį į šio kelio rekonstrukciją ir ateityje pasiekti Kauną ir centrinę Lietuvos dalį taps žymiai patogiau.

Kitos naujienos

Namų rungtynių seriją Alytaus futbolininkai pradeda jau liepos 1d., šį penktadienį, 19 val....

Šildymo sezonas neišvengiamai ateis. Kuro kaina pastaruoju metu augo lyg ant mielių, tad tai n...

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 1-3 dienomis Alytuje esantį Dainų slėnį sudrebins varikli...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...