Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Dėl kiaulių maro pasienio postuose su Baltarusija pirmadienį pradedama dezinfekcija (atnaujinta audio)

Pirmadienį pasienio veterinarijos postuose su Baltarusija bus pradėta dezinfekcija, kuria siekiama užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro plitimui į Lietuvą.

Kaip praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, naudojant nešiojamuosius purkštuvus bus dezinfekuojamos iš Baltarusijos į Lietuvą grįžtančios transporto priemonės, taip pat bus sumontuoti dezinfekciniai barjerai lengvosioms transporto priemonėms ir dezinfekciniai kilimėliai pėstiesiems.

Kenos, Kybartų, Medininkų, Lavoriškių, Panemunės, Pagėgių, Vaidotų ir Š alčininkų pasienio veterinarijos postams nurodyta sustiprinti transporto priemonių, kuriomis vežami gyvi gyvūnai, valstybinę veterinarinę kontrolę. Vairuotojai, įvažiuodami į Lietuvą, privalo pateikti dokumentus, kuriais būtų patvirtinta, kad transporto priemonė po paskutinio gyvūnų iškrovimo buvo išvalyta ir išdezinfekuota.

Pasienio postuose sustiprinta keleivių bagažo kontrolė – iš Baltarusijos į Lietuvą draudžiama asmeniniam naudojimui įvežti gyvūninius produktus, pašarus ir jų priedus.

Siekiant užkirsti kelią kiaulių maro plitimui, trečiadienio tarnybos direktoriaus įsakymu laikinai uždrausta importuoti iš Baltarusijos į Lietuvą kiaules ir šernus, jų produktus, šalutinius gyvūninius produktus, žaliavas, pašarus ir jų priedus. Š iuo įsakymu rajonuose, besiribojančiuose su Baltarusija ir Rusijos Federacija, uždrausta prekiauti gyvomis kiaulėmis turgavietėse, organizuoti kiaulių parodas, muges ir kitus renginius.

Taip pat sugriežtinta prekybos gyvūniniais produktais, žaliavomis, pašarais ir jų priedais turgavietėse valstybinė kontrolė, atidžiau bus kontroliuojamos kiaulių laikymo vietos. Kiaulių laikytojai ir privatūs veterinarijos gydytojai perspėti dėl biologinės saugos priemonių sugriežtinimo, jiems uždrausta kiaules laikyti lauke.

Ekstremalių situacijų komisijai nutarus mažinti šernų populiaciją rajonuose, besiribojančiuose su Baltarusija ir Rusija, aplinkos ministras pakeitė ir Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, panaikindamas kai kuriuos šernų medžioklės apribojimus.

Rajonų, besiribojančių su Baltarusija ir Rusija, veterinarijos gydytojai ir medžiotojai taip pat įpareigoti imti daugiau kiaulių ir šernų mėginių afrikiniam kiaulių marui nustatyti

—–

ATNAUJINTA
Informacija kiaulių laikytojams!
Kiaulių laikytojai, kurie įtaria, kad jų kiaulės serga, turi nedelsiant kreiptis į savo vietos veterinarijos gydytoją arba Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnus!
Naudojant biologinės saugos priemones, kiaulių laikytojai gali apsaugoti savo kiaules, jeigu bus laikomasi bent jau šių reikalavimų:
• Patikrinti kiaules ne mažiau kaip du-tris kartus per savaitę dėl neįprastų požymių ar elgesio!
• Stebėti naujai įsigytų kiaulių sveikatos būklę.
• Izoliuoti sergančias kiaules, nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją, kol bus nustatyta ligos priežastis!
• Laikytis tinkamų biologinės saugos priemonių, užkertant kelią laukinių gyvūnų kontaktui su laikomomis kiaulėmis, nelaikyti kiaulių lauke.
• Valyti ir dezinfekuoti drabužius, įrangą ir transporto priemones, įvažiuojančias į fermą ir išvažiuojančias iš jos.
• Neleisti į kiaulių laikymo vietą pašalinių asmenų ar transporto priemonių.
• Nešerti kiaulių virtuvės atliekomis, kadangi tai pagrindinis galimo užkrato šaltinis!
• Sumedžiotus šernus doroti tam skirtose vietose, atliekas saugiai naikinti tam skirtose vietose.
• Nenaudoti šernų šėrimui atliekų, kuriose gali būti gyvūninių produktų!

č®tarus ligą nedelsiant informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visa parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 40 403 arba tiesiogiai kreiptis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinį padalinį, kurį galite rasti kiekviename rajone ar pranešti jus aptarnaujančiam privačiam veterinarijos gydytojui. Informacija keliaujantiems gyventojams!
Gyventojams, grįžtantiems iš Baltarusijos Respublikos, griežtai draudžiama vežtis gyvūninius produktus ir laikinai draudžiama vežtis savo reikmėms pašarus ir pašarinius priedus, kadangi jų sudėtyje gali būti užkrėstų gyvūninių produktų! Informuojame, kad sienos kirtimo postuose sugriežtinta keleivių bagažo kontrolė ir visi aukščiau minėti produktai bus paimami naikinimui!

Informacija medžiotojams!
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja medžiotojus, kurių medžioklės plotų vienetai ribojasi su Baltarusijos Respublika, kad privaloma į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinį padalinį pristatyti kiekvieno pasienio regione sumedžioto šerno organus afrikinio kiaulių maro tyrimams!
Afrikinio kiaulių maro liga žmonėms nepavojinga. Ja serga tik kiaulės ir šernai. Daugiau informacijos apie kiaulių gripą http://vmvt.lt/.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija.
—–

 

Alytuje lankėsi aplinkos ministro Valentino Mazuronio delegacija. Pokalbį apie vizitą galima klausyti čia.


 

 

 

 

 

 

 

 

——-

kalbėk zinios@fm99.lt

 

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...