Klausyti gyvai

13:35 - 15:00

Ši diena muzikos istorijoje

Europarlamentarai kreipėsi į ES ministrus dėl sankcijų už V.Kara-Murzos įkalinimą, kurias blokuoja Vengrija

Grupė europarlamentarų kreipėsi į visų ES valstybių, išskyrus Vengriją, užsienio reikalų ministrus dėl naujų sankcijų Rusijai, kurias blokuoja Vengrija.

40-ties europarlamentarų grupė gegužės 25-ąją laišku kreipėsi į ministrus ragindami priimti naujas sankcijas Rusijai ir jos režimo atstovams, atsakingiems vieno iš Rusijos opozicijos lyderių Vladimiro Kara-Murzos įkalinimą.

Pirmiausia: laišku kreipiamasi į keturių ES valstybių, kurios jau anksčiau priėmė vadinamąjį Magnickio įstatymą, t.y. Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Čekijos užsienio reikalų ministrus,  likusių 22 ES valstybių, išskyrus Vengriją, užsienio reikalų ministrai raginami savo šalyse inicijuoti Magnickio įstatymo priėmimą, pagal kurį galėtų būti sankcionuojami tokie režimai kaip rusijos ir konkretūs šio režimo asmenys, atsakingi už V. Kara-Murzos ir kitų politinių kalinių kalinimą bei teismuose sufabrikuotas bylas, rašoma pareiškimo iniciatoriaus  EP frakcijos „Renew Europe“ ir EP Užsienio reikalų komiteto nario Petro Auštrevičiaus pranešime spaudai.

„Tokie režimai kaip rusijos politiniams kaliniams jau seniai yra parašę mirties nuosprendį. Delsti V. Kara-Murzos atveju gali būti pražūtinga. Todėl esame tikri, kad ES užsienio politikos lyderiai  negali toliau likti V. Orbano Vengrijos įkaitai“, – sako P. Auštrevičius. Jo kvietimu Vladimiro Kara-Murzos žmona Jevgenija Kara-Murza kovo mėnesį lankėsi Europos Parlamente.

Praėjusį mėnesį Rusijos teismas nuteisė V. Kara-Murzą kalėti 25 metus už valstybės išdavystę, kai jis viešai pasmerkė Maskvos invaziją į Ukrainą. Jo žmona anksčiau sakė esanti labai susirūpinusi dėl prastėjančios jo sveikatos kalėjime.

P.Auštrevičiaus kvietimu Vladimiro Kara-Murzos žmona Jevgenija kovo mėnesį lankėsi Europos Parlamente. Klausykite, skaitykite FM99 interviu su J.Kara-Murza.

 2023 m. balandžio 18 d. Europos Parlamentas didžiule balsų persvara priėmė rezoliuciją, kuria raginama pritaikyti sankcijas rusijos režimo atstovams, atsakingiems už V. Kara-Murzos įkalinimą, vadovaujantis dar 2020 m. priimtu ES Žmogaus teisių sankcijų režimu, plačiai žinomu kaip Europos Magnickio įstatymas.

2017 metų lapkritį, minint aštuntąsias Sergejaus Magnitskio mirties metines, Seimas priėmė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, pagal kurias Lietuva gali uždrausti į šalį atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais.

Likusių 22 ES valstybių, išskyrus Vengriją, užsienio reikalų ministrai raginami savo šalyse inicijuoti Magnitskio įstatymo priėmimą, pagal kurį galėtų būti sankcionuojami tokie režimai kaip Rusijos ir konkretūs šio režimo asmenys, atsakingi už minėto Kremliaus kritiko ir kitų politinių kalinių kalinimą bei teismuose sufabrikuotas bylas.

Europarlamentaro teigimu, Magnitskio įstatymo priėmimas ir sankcijų pagal jį pritaikymas būtų „deramas ir šiuo metu taip reikalingas atkirtis kenkėjiškai V. Orbano veiklai ES“.

Magnitskio įstatymas pavadintas 2009 metais Rusijos kalėjime mirusio teisininko S. Magnitskio vardu. Jis skelbė atskleidęs finansines Rusijos pareigūnų bei piliečių machinacijas, apgaule pasisavinusių 230 mln. JAV dolerių mokesčių mokėtojų pinigų.

Kitos naujienos

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...

Kaip pranešė Alytaus policija, ketvirtadienį apie 23 val. Alytuje, Naujojoje gatvėje, neblaivus 1984 meta...

Alytaus nakvynės namai atsisveikina su savarankiško gyvenimo namų gyventoju: „Išėjo Rimantas Šaparnis, - ...