Klausyti gyvai

18:00 - 20:00

Muzikinis kalendorius

Devintasis Druskininkų teatro ir muzikos festivalis – subalansuotas lietuvių žiūrovams

Devintus metus organizuojamas Druskininkų teatro ir muzikos festivalis šiemet keičia ne tik sezoną, bet ir stilių. Peržengdamas vasaros slenkstį, festivalis tikisi sulaukti didesnio vietos gyventojų bei moksleivių dėmesio. Spektakliai kvies atrasti naujai įrengtas Jaunimo užimtumo centro erdves, muzika tradiciškai sklis iš „Druskininkų Kolonados“. Festivalis vyks iki rugsėjo 21 dienos.

Rugpjūčio 24 d. muzikinėje dvasioje prisistatė režisūros mokslus Maskvoje baigusio Vido Bareikio kompanija „No Theatre“, pernai pelniusi „Auksinį scenos kryžių“ už metų teatro reiškinį. Dar vienas siurprizas – Kijevo akademinio dramos ir komedijos teatro muzikinis spektaklis „Voicekas. Kūno karnavalas“ pagal Georgo Büchnerio pjesę. Ukrainos Nacionalines premijos laureato Dmitrijaus Bogomazovo spektaklis – tai meistriškas ir prieštaringas kūrinys, muzikinė plastinė drama, kurioje judesiai ir emocijos reiškia daugiau nei žodžiai. Teatro programoje taip pat pamatysime Klaipėdos dramos teatro aktorės Jolantos Puodėnaitės talentu žaižaruojantį, graudžiai juokingą monospektaklį „Aš laukiu tavęs, mielasis“ apie gyvenimą, kuriame moteris, nepaisant visko, privalo būti laiminga, graži ir stipri. Klaipėdiečiai pristatys ir garsios šiuolaikinės rusų dramaturgės Ksenijos Dragunskajos aplankytą bei teigiamai įvertintą premjerą „Lunačiarskio lunaparkas“ apie dirbtinį sostinės spindesį, provincijos stingulį ir iš savojo laiko iškritusius žmones, svajojančius apie jų gyvenimus pakeisiantį stebuklą. Alytaus teatro aktoriai vaikams seks pamokančią pasaką apie medinuko Pinokio nuotykius, o judesio studija „Kinesfera“ iš Vilniaus stebins jaunimą netikėtumų ir iliuzijų kupinu šiuolaikinio šokio bei cirko spektakliu „Sonia“. Marius Jampolskis pakvies į monospektaklį, dedikuotą Vytauto Š apranausko atminimui, o festivalį vainikuos jungtinių „Keistuolių“ aktorių pajėgomis režisuota agitacinė injekcija pagal M. Zoščenkos feljetonus ir humoreskas „Gerbiami piliečiai“, skatinančia gerbti vieniems kitus.

Muzikiniuose festivalio vakaruose keliausime po pasaulį – aktorė ir dainininkė Brigita Bublytė jau atskleidė sutartinių ir flamenko žanrų žavesį, Buenos Airių gatvėmis, kuriose gimė tango muzika, pasivaikščioti kvies Eduardo Gimenez su grupe, Evelina Sašenko su akordeonininkų trio nukels į Paryžiaus Monmartro gatveles. Festivalyje taip pat džiaugsimės naujomis muzikinėmis Nedos, Rositos čŒivilytės ir Leonido Š inkarenko programomis.

Festivalio organizatoriai, jau kelis metus susiduriantys su rimtais sunkumais, siekia prisijaukinti naują kultūrinę kurorto erdvę – Jaunimo užimtumo centrą – su techniškai įrengta sale bei lauko amfiteatru, o ateityje ieškoti naujų Druskininkų teatro ir muzikos festivlio krypčių bei formų.

——-

Kalbėk zinios@fm99.lt

 

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...