Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Devintasis Druskininkų teatro ir muzikos festivalis – subalansuotas lietuvių žiūrovams

Devintus metus organizuojamas Druskininkų teatro ir muzikos festivalis šiemet keičia ne tik sezoną, bet ir stilių. Peržengdamas vasaros slenkstį, festivalis tikisi sulaukti didesnio vietos gyventojų bei moksleivių dėmesio. Spektakliai kvies atrasti naujai įrengtas Jaunimo užimtumo centro erdves, muzika tradiciškai sklis iš „Druskininkų Kolonados“. Festivalis vyks iki rugsėjo 21 dienos.

Rugpjūčio 24 d. muzikinėje dvasioje prisistatys režisūros mokslus Maskvoje baigusio Vido Bareikio kompanija „No Theatre“, pernai pelniusi „Auksinį scenos kryžių“ už metų teatro reiškinį. Gedulingai-šventiškas jų „No concert“ – tai rytietiškos atmosferos persmelktas teatralizuotas koncertas, kuriame pamatysime pripažinimą jau spėjusius pelnyti aktorius Marių Repšį, Ainį Storpirštį, Elzę Gudavičiūtę ir kitus.

Dar vienas siurprizas – Kijevo akademinio dramos ir komedijos teatro muzikinis spektaklis „Voicekas. Kūno karnavalas“ pagal Georgo Büchnerio pjesę. Ukrainos Nacionalines premijos laureato Dmitrijaus Bogomazovo spektaklis – tai meistriškas ir prieštaringas kūrinys, muzikinė plastinė drama, kurioje judesiai ir emocijos reiškia daugiau nei žodžiai.

Teatro programoje taip pat pamatysime Klaipėdos dramos teatro aktorės Jolantos Puodėnaitės talentu žaižaruojantį, graudžiai juokingą monospektaklį „Aš laukiu tavęs, mielasis“ apie gyvenimą, kuriame moteris, nepaisant visko, privalo būti laiminga, graži ir stipri. Klaipėdiečiai pristatys ir garsios šiuolaikinės rusų dramaturgės Ksenijos Dragunskajos aplankytą bei teigiamai įvertintą premjerą „Lunačiarskio lunaparkas“ apie dirbtinį sostinės spindesį, provincijos stingulį ir iš savojo laiko iškritusius žmones, svajojančius apie jų gyvenimus pakeisiantį stebuklą.

Alytaus teatro aktoriai vaikams seks pamokančią pasaką apie medinuko Pinokio nuotykius, o judesio studija „Kinesfera“ iš Vilniaus stebins jaunimą netikėtumų ir iliuzijų kupinu šiuolaikinio šokio bei cirko spektakliu „Sonia“. Marius Jampolskis pakvies į monospektaklį, dedikuotą Vytauto Š apranausko atminimui, o festivalį vainikuos jungtinių „Keistuolių“ aktorių pajėgomis režisuota agitacinė injekcija pagal M. Zoščenkos feljetonus ir humoreskas „Gerbiami piliečiai“, skatinančia gerbti vieniems kitus.

Muzikiniuose festivalio vakaruose keliausime po pasaulį – aktorė ir dainininkė Brigita Bublytė atskleis sutartinių ir flamenko žanrų žavesį, Buenos Airių gatvėmis, kuriose gimė tango muzika, pasivaikščioti kvies Eduardo Gimenez su grupe, Evelina Sašenko su akordeonininkų trio nukels į Paryžiaus Monmartro gatveles. Festivalyje taip pat džiaugsimės naujomis muzikinėmis Nedos, Rositos čŒivilytės ir Leonido Š inkarenko programomis.

Festivalio organizatoriai, jau kelis metus susiduriantys su rimtais sunkumais siekia prisijaukinti naują kultūrinę kurorto erdvę – Jaunimo užimtumo centrą – su techniškai įrengta sale bei lauko amfiteatru, o ateityje ieškoti naujų Druskininkų teatro ir muzikos festivlio krypčių bei formų.

Druskininkų teatro ir muzikos festivalis vyks iki rugsėjo 21 d. Pagrindiniai festivalio rėmėjai: Druskininkų savivaldybė, UAB „Š ventė Jums“ bei Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras „Aqua“. Bilietus, kurių kainos tikrai nesikandžioja, galima įsigyti Jaunimo užimtumo centre (Veisiejų g. 17), Turizmo informacijos centre (čŒiurlionio g. 65), restorane- muzikiniame klube „Druskininkų Kolonada“ (V. Kudirkos g. 22) bei prieš valandą renginių vietose.

Daugiau informacijos www.dtf.lt ir facebook.com/druskininkuteatrofestivalis

 

————-
Kalbėk
zinios@fm99.lt

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...