Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Didžiausias sergamumas yra Alytaus miesto savivaldybėje, kur yra 2050 atvejų 100 tūkst. gyventojų

Didžiausias sergamumas yra Alytaus miesto savivaldybėje, kur yra 2050 atvejų, tuo metu mažiausias yra Neringoje ir siekia 397 atvejus 100 tūkst. gyventojų. Vyriausiosios Lietuvos epidemiologės Loretos Ašoklienės teigimu, sergamumo rodiklis Lietuvoje siekia 1226 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų ir yra tai didžiausias rodiklis tarp Europos Sąjungos šalių.

Anot L. Ašoklienės, nors keletą dienų fiksuojamų atvejų skaičius buvo mažesnis, tačiau svarbu įvertinti ir tai, kad tyrimų apimtys taip pat sumažėjo. Tuo metu teigiamų atvejų skaičius tarp visų atliktų tyrimų kalėdine savaitę buvo pakankamai aukštas ir siekė 24 proc., o šią savaitę – 22 proc. L. Ašoklienės teigimu, situacija ligoninėse taip pat išlieka stabiliai nepalanki.Vyriausybė sekmadienį judėjimo ribojimą nusprendė pratęsti iki sausio 31 dienos, jį peržiūrėti žadama sausio viduryje, atsižvelgus į koronaviruso situaciją

„Numatyta, kad toliau veiks tiek stacionarūs, tiek mobilūs postai, kol kas nedetalizuosime kokiomis datomis, tiesiog jie bus“

Vyriausybei pratęsus judėjimo kontrolę tarp savivaldybių iki sausio 31 dienos, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad keliuose ir toliau veiks stacionarūs bei mobilūs postai, tačiau konkrečių datų neatskleidžia.„Numatyta, kad toliau veiks tiek stacionarūs, tiek mobilūs postai, kol kas nedetalizuosime kokiomis datomis, tiesiog jie bus“, – spaudos konferencijoje sekmadienį sakė A. Bilotaitė. Ministrės teigimu, už papildomą darbą pareigūnams bus apmokėta, tačiau ji neįvardijo, kiek iš viso lėšų tam reikės. Jos teigimu, įvedus judėjimo ribojimą pirmą kartą, tai kainavo apie 2 mln. eurų. A. Bilotaitė pabrėžė, jog sprendimas pratęsti judėjimo apribojimus buvo priimtas atsižvelgiant į mokslininkų rekomendacijas ir negerėjančią epidemiologinę situaciją šalyje. Vyriausybė sekmadienį šį judėjimo ribojimą nusprendė pratęsti iki sausio 31 dienos, jį peržiūrėti žadama sausio viduryje, atsižvelgus į koronaviruso situaciją.

Trečioji kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagamintos vakcinos nuo COVID-19 siunta Lietuvą pasieks pirmadienį. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys šią savaitę teigė besitikintis, kad trečiojoje siuntoje bus ne mažiau nei 20 tūkst. vakcinos dozių.Lietuva iki šiol yra gavusi dvi kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagamintos vakcinos siuntas, iš viso – 20 tūkst. 475 dozes.

Pirmoji siunta praėjusį savaitgalį išdalinta penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms – pradėtas medikų vakcinavimas, jis užbaigtas savaitės viduryje. Antrąją siuntą, priklausomai nuo trečiosios siuntos gavimo, buvo ketinama panaudoti pakartotiniam medikų skiepijimui. „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina yra pirmoji ir kol kas vienintelė, kurią leista naudoti Europos Sąjungoje.

Šis straipsnis yra dalis multimedijų projekto „Pandeminis Alytus – kaip išgyvename ir kas toliau?“. Spauskite skaityti daugiau.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...