Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Didžiuokimės 1991 metų sausį iškovota istorine pergale


Minint prieš trisdešimt ketverius metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių, sausio 13 d. lygiai 8 valandą ryto visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių bus uždegamos vienybės, atminties ir  pergalės žvakutės.

Daugiau nei 1500 mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų Lietuvoje bei užsienyje jau atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą prisiminti 1991 metų sausį iškovotą istorinę pergalę prieš agresorių ir prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“.

„1991 m. sausio 13 d. – viena svarbiausių dienų naujausioje Lietuvos istorijoje – buvo esminis lūžio taškas Nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje. Tomis dienomis iš esmės sprendėsi visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, galima sakyti, kad sprendėsi Europos ateitis. Mūsų kova žavėjosi ir mus palaikė demokratines vertybes išpažįstanti tarptautinė bendruomenė ir kitos iš totalitarinio režimo gniaužtų trokštančios išsivaduoti tautos. Mes privalome prisiminti šią dieną kaip mūsų istorinę pergalę ir ja didžiuotis. Tai mūsų XX amžiaus Žalgirio mūšis“, – sako Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos direktorius Ronaldas Račinskas.

Sausio 13-osio rytą visoje Lietuvoje tradiciškai uždegamos žvakės simbolizuoja laisvės gynėjų laužus prie parlamento, apgintos laisvės šviesą, pergalę prieš brutalią jėgą ir mūsų vienybę.

Organizatoriai tikisi, kad kartu visoje Lietuvoje degdami žvakutes akcijos dalyviai pajus nors dalelytę to vienybės jausmo, kuris apjungė tautą 1991-ais. Tai buvo Tautos pergalė. O Tauta – tai ne tik žmonės, gyvenę tuo istoriniu momentu, bet ir ankstesnės kartos, padėjusios laisvės siekio pamatus – nepriklausomybės kovų savanoriai, pokario partizanai ir rezistentai – tai ir šiandieninė karta, užaugusi nepriklausomoje Lietuvoje, tai ir jų vaikai, kurie gyvens ir kurs ateities Lietuvoje.

Šią pilietiškumo iniciatyvą Tarptautinė komisija organizuoja kasmet nuo 2008 metų. Ji yra „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“ sudėtinė dalis.

Parašykite komentarą

Užpildykite laukelį

Kitos naujienos

Alytaus rajone penktadienį du neblaivūs vyrai smurtavo prieš taip pat neblaivų pažįstamąjį. 

Radijo stoties FM99 studijoje viešėjo asociacijos „Karo pal...

Diana Nausėdienė, lankydamasi Alytaus rajone, susipažino su kaimo bendruo...

Šiandien, kai Europa ieško būdų stiprinti savo konkurencingumą pasauliniame kontekste, mūsų šalis...