Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Dienos tema“ – Alytus Lietuvos savivaldybių indekse – septintas

Alytus_district_locationLietuvos uostamiestis Klaipėda jau trečius metus iš eilės tarp visų šalies savivaldybių vertinamas geriausiai pagal žmonių ekonominę laisvę. Apie Lietuvos savivaldybių indeksą radijo stočiai FM99 pasakojo Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertas, Lietuvos savivaldybių indekso tyrimo vadovas Laurynas Rekašius: klausyti „Dienos tema“

Lietuvos laisvosios rinkos institutas šiandien pranešė, kad Klaipėdos miestas sudarytame specialiame savivaldybių indekse išliko pirmoje vietoje – jis surinko 67,3 balo iš 100 galimų. Antroje vietoje liko Vilnius su 62,8 balo, trečiojoje – Panevėžys su 59,7 balo. Ketvirtoje vietoje liko Kauno miestas su 56,9 balo, Šiauliai liko penkti. Klaipėda šiemet vėl buvo įvertinta kaip geriausia investuotojui – ji surinko 100 balų pagal investicijų ir plėtros galimybes ir kartu su Alytumi pirmavo ir pagal mokesčių politiką – po 31,9 balo. Vilnius įvertintas kaip geriausias gyventojams. Sostinė užėmė pirmąją vietą pagal komunalinį ūkį, švietimą bei socialinę rūpybą, o trečiąją vietą – pagal transportą. Tarp rajono savivaldybių pirmąją vietą šiais metais užėmė Kauno rajonas, surinkęs 68,4 balo, į antrąją vietą pakilo Plungė, po to sekė Druskininkų, Mažeikių, Kėdainių ir Klaipėdos rajonai. Kalvarija įvertinta kaip geriausia vieta investuotojui, po jo sekė Kauno ir Trakų rajonai. Tarp 53-jų rajonų geriausia vieta gyventojui yra Kauno, Klaipėdos, Druskininkų, Marijampolės ir Plungės rajonai.

Indekse buvo įvertintos 7 miestų ir 53 rajonų savivaldybės. Prasčiausiai savivaldybių indekse vertinamos Šakių, Radviliškio, Joniškio, Kelmės ir Ukmergės savivaldybės.

7-ių miestų savivaldybių reitingą pradeda Klaipėdos miestas (67,3 balo iš 100 galimų). Toliau rikiuojasi Vilniaus m. (62,8 balo), Panevėžio m. (59,7 balo), Kauno m. (56,9), Šiaulių m. (52,9), Palangos m. (51,3), Alytaus m. (48,8). Geriausiųjų penketuką (iš 53-ių ne miestų savivaldybių) sudaro Kauno r. (68,4), Plungės r. (62,6), Druskininkų r. (62,2), Mažeikių r. (61,7), Kėdainių r. (61,5) savivaldybės.

Savivaldybės surikiuotos pagal tai, kaip jos užtikrina žmogaus laisvę rinktis, skatina privačią iniciatyvą, kuria palankias verslo sąlygas, taupo išteklius, garantuoja savo veiklos skaidrumą. Indekse buvo vertinamos devynios aktualiausios savivaldybių veiklos sritys – komunalinio ūkio, švietimo, sveikatos, socialinės rūpybos, investicijų ir plėtros, mokesčių, savivaldybės administracijos, turto valdymo ir biudžeto.

Kitos naujienos

Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai va...

Šį trečiadienį Alytaus Dainų slėnis tampa viena didele Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo kar...

Dauguose jau antradienį vyks didžiausia Alytaus rajono savivaldybės šventė. Rajono meras Algirdas Vr...

„Tiltai ne tik sujungia upės krantus, bet sujungia ir žmones“ (H. Kabeikis).