Klausyti gyvai

15:00 - 15:15

Savaitgalio promenada

„Dienos tema“ – kaip žiemoja gamtos gyventojai?

Kaip reikėtų padėti žiemą sušalusiems gyvūnams ir paukščiams? Kuo geriausia juos šerti ir lesinti? Ar vandens telkiniai jau tinkami poledinei žūklei? Kaip turėtų elgtis žvejai ant ledo? Apie tai ir dar daugiau kalbėjome su Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriumi Česlovu Meržvinsku:

Viliaus Kuchalskio nuotr.
Viliaus Kuchalskio nuotr.

Lietuvos ornitologų draugija Kaune drauge su savanoriais pradeda reguliariai lesinti Nemune žiemojančius vandens paukščius. Šią žiemą dėl vėlai atėjusių šalčių gulbės ir antys ilgą laiką galėjo susirasti pakankamai natūralaus lesalo neužšalusiuose vandenų plotuose, tačiau, užėjus stipriems šalčiams, paukščiai neapsieitų be grūdų ir baltos duonos. Paukščius, žinoma, galima lesinti ne tik Kaune. Tačiau nepamirškite: paukščiai lesinami pripranta, tad jeigu jau pradėjote tai daryti, darykite visą žiemą.

———

Savaitgalį visoje Lietuvoje bus organizuojami aplinkosaugininkų reidai. Jų metu inspektoriai tikrins, ar žvejai mėgėjai atsakingai pasiruošę žūklei ir ar turi leidimus žvejoti. Vadovaujantis taisyklėmis, draudžiama žvejoti ant ledo neturint priemonių, kuriomis pasinaudojus būtų galima įlūžus išlipti ant ledo, – dviejų lanksčia jungtimi sujungtų smaigų. Šio reikalavimo nepaisantiems žvejams gali būti skirta administracinė bauda iki 200 Lt. Žvejams mėgėjams taip pat privalu užtikrinti tvarką žvejybos vietoje.

Nuo sausio 1 d. iki balandžio 20 d. draudžiama žvejoti naudojant masalui žuvelę. Šis draudimas netaikomas žvejojant žuvelės gabalėliu. Draudimas negalioja ir žūklei Kuršių mariose. Lydekas draudžiama gaudyti nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. Žvejojant iki vasario 1 d. dera prisiminti, kad leidžiama gaudyti tik didesnes kaip 45 cm lydekas. Draudžiamu laikotarpiu sužvejojus lydeką žvejui bus skirta ne tik bauda, bet ir teks atlyginti žalą gamtai po 500 Lt už lydeką.

Žvejojantieji privalo turėti žvejo mėgėjo bilietą arba žvejo mėgėjo kortelę, arba žvejybos leidimą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, arba nemokamą žvejybos teisę patvirtinantį dokumentą. Aplinkos apsaugos kontrolės funkciją atliekantiems pareigūnams paprašius, žvejai turi pateikti minėtus dokumentus.

——-

Nuo gruodžio visoje Lietuvoje vykstančios akcijos „Kaminukas” reidų ir patikrinimų metu nustatytas 21 pažeidimas, surašyta 15 protokolų. Vadovaujantis regionų aplinkos apsaugos departamentų pateikta informacija, nuo akcijos pradžios iki sausio 21 dienos buvo atlikti 29 reidai. Jų metu buvo patikrintas 291 objektas. Aplinkos ministerija primena, kad Aplinkos oro apsaugos įstatymas draudžia krosnyse deginti atliekas. Už atliekų deginimą nesilaikant įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta bauda piliečiams nuo 100 iki 200 Lt ir pareigūnams – nuo 200 iki 400 Lt.

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...