Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

„Dienos tema“ – kas padės jaunimui ugdyti verslumą?

Šiandien laidoje pokalbis apie aktualius jaunimo verslumo klausimus ir problemas. „FM99“ radijo eteryje diskutavo Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė Lina Sosunovičienė bei organizacijos „Junior achievement“ Dzūkijos regiono vadovas Donatas Vasiliauskas.

Verslumas yra įgimtas ar įgytas? „Junior achievement“ Dzūkijos regiono vadovas Donatas Vasiliauskas teigia, kad visi žmonės turi tam tikrų įgimtų savybių, tačiau jos gali būti prarastos, jei nėra ugdomos. Verslumo ugdymas mokyklose šiais laikais yra labai aktualus. Tačiau, anot Linos Sosunovičienės, įprastai mokyklose mums duodamos sausos teorinės žinios, kurių vaikai nepritaiko gyvenime arba nežino kaip pritaikyti. Jaunimas jau mokyklos suole turi suprasti, kad verslumas prasideda nuo idėjos gimimo iki nebijojimo jos realizuoti.

 

 

Tautvydas Tamulevicius
Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius

Paklaustas, kaip savivaldybė gali prisidėti prie jaunimo verslumo skatinimo, mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius atsako: „Savivaldybė turi smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programą, kurios turimos lėšos, šiais metais, net nebuvo išnaudotos. Tai indikuoja, tam tikrą problemą: kūrybiškumo ir supratimo, kur tuos pinigus ir kaip reikėtų panaudoti“. Donato Vasiliausko nuomone, savivaldybės lėšos yra neišnaudotos, nes trūksta informacijos gyventojams ir jaunimas neišsivaizduoja, jog jie patys gali pradėti kurti verslą. Yra sukurtos galimybės, pasinaudoti parama, tiek savivaldybės, tiek kitų fondų, tik reikia pradėti daug dirbti siekiant savo tikslo.

IMG_5445
Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė Lina Sosunovičienė bei organizacijos „Junior achievement“ Dzūkijos regiono vadovas Donatas Vasiliauskas

Ką daryti, kad jaunimas nebijotų rizikuoti ir savo idėjas paverstų verslu? Struktūra sukurta, rėmimo fondų yra, tačiau mažai tokių, kurie veržiasi kurti savo įmones. Kaip teigia Donatas Vasiliauskas: „Junior achievement“ organizacija gali suteikti galimybę, bet kuriam mokytojui dirbti su moksleiviais, padėti jiems realizuoti savo idėjas.  „Junior achievement“ dzūkijos regiono atstovybė Alytuje darbą pradėjo rugsėjo mėnesį. Šiuo metu yra vykdomi paruošiamieji darbai ir rengiama konferencija į kurią kviečiami visi, ypatingai mokytojai, kurie galėtų prisidėti prie vaikų verslumo skatinimo. Organizacijos darbo pradėjimas Alytuje yra dar vienas žingsnis, kuris gali padėti jaunimui ugdyti verslumą ir nebijoti realizuoti savo idėjų.

Spalio 7 d., trečiadienį, 15 val. Alytaus miesto savivaldybės posėdžių salėje, organizuojama konferencija „Junior Achievement Dzūkija: pristatymas visuomenei“, kuri supažindins su šios organizacijos tikslais, priemonėmis ir nauda Dzūkijos regionui.

Klausikite laidos įrašo.

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...