Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

„Dienos tema“ – parengta Savanorių gatvės kapinių duomenų bazė

Jau šešerius metus renkama ir skaitmeninama informacija apie mūsų šalies kapines. Šią iniciatyvą vykdo Asociacijos „Lapkričio 2-osios draugija“. Draugija kapus fotografuoja, aprašo, o duomenys apie kapines kataloguojami ir įkeliami į interneto erdvę. Kapines lankantys ir informaciją apie jose palaidotus žmones kaupiantys savanoriai jau suregistravo, nufotografavo ir aprašė apie 100 Lietuvos kapinių. Visuomeninės organizacijos nariai yra darbavęsi kone visų Lietuvos regionų, taip pat kaimynės Lenkijos, Punsko, kapinėse. Šių metų vasarą buvo dirbama ir senosiose Alytaus miesto  kapinėse.

Artėjant Visų Šventųjų ir Vėlinių dienai  asociacija „Lapkričio 2-osios draugija“ Alytaus miesto savivaldybei perdavė Savanorių gatvės kapinių  duomenų bazę. Šioje bazėje užregistruoti 2257 kapai, iš jų 560 bevardžių ir 39 labai seni kapai, kurių paminklai neįskaitomi. Duomenys apie atskirus kapus, skaitmeninės fotografijos sukauptos www.atminimoknyga.lt
kapinaites
Artėjant Visų Šventųjų ir Vėlinių dienai asociacija „Lapkričio 2-osios draugija“ Alytaus miesto savivaldybei perdavė Savanorių gatvės kapinių duomenų bazę. (AMS nuotr.)

Kaupti ir skaitmeninti informaciją apie kapines – savanoriška veikla, kurios neremia valstybė. Surinkti informaciją apie kapuose palaidotus asmenis, asociacijos „Lapkričio 2-osios draugija“ įkūrėjo ir vadovo Valdo Kaminsko teigimu,  draugijai padeda mokiniai ar studentai.  Alytuje šį darbą atlikti padėjo 10 mokinių, kurie pasak VšĮ „Savanorystės tiltai “ vadovo Tomo Nikulino, ne tik vos per porą dienų padėjo surinkti informaciją apie Savanorių gatvėje esančiose kapinėse palaidotus žmones, bet ir įgijo istorinių žinių, sužinojo kur palaidoti buvę Alytaus miesto burmistrai, kitos istorinės Dzūkijos sostinės asmenybės.

Anot asociacijos „Lapkričio 2-osios draugija“ įkūrėjo ir vadovo V. Kaminsko, kol kas Atminimo knygoje pateikta informacija apie mirusius asmenis (vardas, pavardė, gimimo ir mirties datos) ir  mirusio asmens kapo nuotrauka, tačiau dar šiemet bus padarytos Savanorių gatvės kapinių aeronuotraukos, kurios konkrečios   kapų vietos ieškantiems asmenims, padės greičiau ją surasti. Šias aeronuotraukas padaryti planuojama vos nukritus medžių lapams.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...