Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

Dokumento perkant alkoholį bus privaloma reikalauti tik iš jaunų asmenų

Seimas priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurioms įsigaliojus prekybininkai negalės reikalauti pateikti asmens dokumentų iš visų alkoholį perkančių žmonių. Alkoholinių gėrimų pardavėjai iš perkančio alkoholinius gėrimus asmens privalės reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą tik kai yra abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 18 metų.

Už tokias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas antradienį balsavo 92 Seimo nariai, prieš buvo 3, susilaikė 8 parlamentarai.

pasas-350x304
Dokumento perkant alkoholį bus privaloma reikalauti tik iš jaunų asmenų

Už tokį balsavimą padėkojo parlamentarams projektą inicijavęs Seimo narys socialdemokratas Bronius Bradauskas. Socialdemokratas Artūras Skardžius ironizavo, kad ateityje prekybininkai gali pareikalauti, pavyzdžiui, santuokos liudijimo perkant sauskelnes. Seimo narė Rima Baškienė mano, kad verslas tiesiog pasityčiojo iš to, ką darė Seimas kovojant su alkoholizmu.

Nekeisti skubotai įstatymo ragino Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas, nes yra „pilna kontroliuojančių institucijų, kurios turėtų dirbti savo darbą“.

Dar šių metų birželį pasirašytas geros valios memorandumas, kuriuo, nepriklausomai nuo amžiaus, visi perkantieji alkoholį nuo šių metų rugsėjo 2 d. yra įpareigoti parodyti asmens dokumentą. Memorandumą pasirašė didieji Lietuvos prekybos centrai ir sveikatos apsaugos ministras Juras Požela.

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...