Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

Druskininkuose diskusijai apie piliečių teises kviečia Vilija Blinkevičiūtė

Rugsėjo 20 dieną, penktadienį, 14 val., Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos skaitykloje (V. Kudirkos g. 13, Druskininkai) su druskininkiečiais susitiks Europos Parlamento (EP) narė Vilija Blinkevičiūtė. Susitikimo metu EP narė su piliečiais diskutuos apie Europos Sąjungos (ES) piliečių teises, kvies piliečius pasidalinti savo mintimis, svajonėmis, pasiūlymais.

Druskininkuose organizuojama diskusija yra paskutinis projekto „Ir atostogaudamas būk aktyvus europietis: ar tikrai žinai savo teises?“, informuojančio apie ES piliečių teises, renginys. Palangoje ir Druskininkuose rugpjūtį vyko ES piliečių teisių mugės, kuriose Lietuvos gyventojai galėjo daugiau sužinoti apie savo, kaip ES piliečių, teises bei jas ginančias institucijas. Palangos viešojoje bibliotekoje buvo surengtas susitikimas su EP nariu Justu Vincu Paleckiu. Jame piliečiai ne tik klausėsi europarlamentaro įžvalgų apie ES dabartį ir ateitį, bet ir išsakė savo lūkesčius.

Europos Komisijai 2013-uosius paskelbus Europos piliečių metais, panašios diskusijos ir kitokio pobūdžio informaciniai renginiai ES piliečių teisių tema organizuojami visoje ES. Jų metu siekiama priminti pagrindines ES piliečių teises, kuriomis nevaržomai gali naudotis kiekvienas ES pilietis: teisę laisvai judėti ir gyventi visoje ES, balsuoti ir kandidatuoti savivaldos ir EP rinkimuose, teisę į konsulinę apsaugą, į tinkamą ES institucijų veiklą ir kt.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga.

 

 

Kitos naujienos

Alytaus mieste, daugiabučių namų teritorijose, pastatyti specialūs stovai su didmaišiais žaliosioms...

Paskutinį pavasario savaitgalį Alytuje ir Druskininkuose gaus damų vairuojamų automobilių va...

,,Adamkiada" – gražia tradicija tapusi respublikinė sporto ir meno šventė, kurios sumanytojas - Bu...

Dirbančių ir dirbusių Alytaus rajono švietimo įstaigų  vadovai, savivaldybės Švietimo, kult...