Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

Druskininkuose nerimą kelia išardyti pabėgiai

Sulaukus gyventojų skundų dėl Druskininkuose laikomų išardytų geležinkelio pabėgių poveikio gamtai, Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento  Druskininkų agentūra ėmėsi tyrimo. Šiuo metu jų kilmė ir galimas neteisėtas naudojimas nėra nustatyti.

Tyrimą atliekanti Druskininkų agentūros vyresnioji specialistė Irena Jurgionienė teigia, kad mediniai pabėgiai šiuo metu laikomi žemės sklype, adresu – Druskininkuose, Pramonės g. 7  ir, remiantis įmonės UAB „Litesko“ filialas „Druskininkų šiluma“ pateiktais duomenimis, sudaro apie 170 m3. „Šiuo adresu yra įsikūrusi AB „Druskininkų šilumos tinklai“, kurios atstovai teigia, jog šių metų vasario 27 d. perimant žemės nuomą, minėti pabėgiai teritorijoje jau buvo. Kadangi šiuo metu Teritorija priklauso įmonei AB „Druskininkų šilumos tinklai“, patikrinimas įmonėje toliau tęsiamas, renkami dokumentai bei su šiuo faktu susijusi informacija. Kada pabėgiai į teritoriją galėjo patekti, šiuo metu atsakyti negalime“, – teigia I. Jurgionienė.

Detalius atsakymus, kada buvo išardyta geležinkelio vėžė ir kaip pabėgiai atsidūrė tiriamoje teritorijoje, artimiausiu metu pateiks Druskininkų savivaldybės administracija (Pixabay nuotr.)

2016 rugsėjo 2 d. Druskininkų agentūra atliko „Druskininkų šiluma“ katilinės planinį patikrinimą, tačiau jo metu pagrindinis dėmesys buvo nukreiptas į katilinės vykdomos veiklos kontrolę, leidimo sąlygų laikymąsi. Visa teritorija nebuvo apeita ir laikomi demontuoti geležinkelio pabėgiai nebuvo pastebėti. Įmonės UAB „Litesko“ filialas „Druskininkų šiluma“ direktoriaus teigimu, pabėgiai buvo atvežti autotransportu, bet nuosavybės ar kita teise įmonei nepriklauso, jokių pavedimų, įpareigojimų dėl šio turto duota nebuvo.

Detalius atsakymus, kada buvo išardyta geležinkelio vėžė ir kaip pabėgiai atsidūrė tiriamoje teritorijoje, artimiausiu metu pateiks Druskininkų savivaldybės administracija. Viena yra aišku, kad šie pabėgiai katilinėje nėra ir nebuvo deginami. I. Jurgonienės teigimu, galutiniai tyrimo duomenys paaiškės rugsėjo pradžioje.

Kitos naujienos

Festivalis, kuriame lankėsi pats Antanas Smetona. Taip apie prieš Antrąjį pasaulinį karą vykusias...

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...