Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Druskininkuose penktadienį tarptautinę menininkų stovyklą vainikuos pasaulinės premjeros

Tarptautinė menininkų rezidencijos programa DAR (Druskininkai Artists’ Residence), kurią jau trečius metus organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga, pristato paskutinį koncertų ciklo „Orbitos“ renginį. Š įsyk jame bus gausu lietuviškų premjerų.
Koncertų ciklo „Orbitos“ programa „Mozaika“ vyks 2013 m. rugpjūčio 16 d., penktadienį, 17 val. Druskininkų viešbučio „Dainava“ salėje „Aušrinė“ (Druskininkai, Maironio g. 22). Koncerto programą atliks šiuolaikinės muzikos fortepijono virtuozė Rima Chačaturian.
Programoje skambės Nacionalinės premijos laureatės kompozitorės R. Š erkšnytės „Variacijos fortepijonui“. Anot autorės, kūrinys ne tik atspindi M.K.čŒiurlionio pamėgtą žanrą, bet ir atskleidžia neribotas fortepijono galimybes. Religinės tematikos akordai persipins lietuvių kompozitoriaus A. Remesos bei esto A. Part’o kūriniuose.
Pasaulinę premjerą pristatys kompozitorius D.Zakaras su savo kūriniu „Valsas“. Kaip pastebėjo menininkas, jau senai kas berašė valsą, todėl norėjosi prikelti šį žanrą ir jį paskirti ramiai Druskininkų popietei.
Ne ką mažiau staigmenų žada pateikti ir video menininkas Lukas Miceika, dirbantis su populiariausioms Lietuvos pop muzikos grupėmis. Jis taip pat yra žinomas kaip vienas garsiausių video projekcijų kūrėjų Lietuvoje, sukūręs projekcijas ant Vilniaus Varpinės, Nacionalinės galerijos, Š iuolaikinio meno centro bei Kauno Soboro. Bendras E.Medekšaitės ir Luko Miceikos audiovizualinis projektas „Textile_4“ žada nustebinti neįprastomis garso bei vaizdo išraiškos priemonėmis.
Koncertą vainikuos tarptautinės DAR rezidencijos dalyvių audiovizualinis kūrinys „Uroboros“, kurį sukūrė Izabela Oldak ir Ruben van Klaveren (Lenkija/Olandija). Tai trumpas pasakojimas apie įvairiose Druskininkų vietose atrastus simbolius.
Kalbėk! egle@fm99.lt

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...